Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Yeni Splinter Cell Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Avatar photo
Takip Et
Yıllardır sevenleri tarafından çok beklenen gizlilik/aksiyon oyunu Splinter Cell serisinin yeni oyun hakkındaki güncel söylentileri derledik.
Görsel 4: Yeni Splinter Cell Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Splinter Cell ilk olarak 2002’de Xbox konsol oyuncularının karşısına çıktı. Yakaladığı başarı sonrasında PC, Playstation 2 ve Gamecube platformlarında yerini aldı. Rakibi Metal Gear’a kıyasla gizlilik konusunda daha gerçekçi bir yaklaşım sunan Ubisoft, oyuncuları detaylara verdiği büyük özenle ve nabzı sürekli yüksek tutan heyecanlı senaryosuyla etkilemişti.

Bu başarının devamında seriye ek olarak Ubisoft’tan 6 oyun daha geldi. Splinter Cell serisi tüm oyun platformlarında en sevilen serilerden birisi oldu. 2013’te yayımlanan serinin son oyunu Splinter Cell: Blacklist’in üzerinden epey zaman geçti ve sızıntılara göre yeni oyun erken geliştirme aşamasında. Şimdiye kadar edinilen tüm bilgileri sizinle paylaşıyoruz:

Yeni Splinter Cell oyunu ne zaman çıkacak?

Şu an ortada henüz resmi bir açıklama olmasa da ilk geliştirme aşamalarında olduğu bilinen yeni oyunun 2023 yılında çıkış yapması bekleniyor. Sıradaki oyun Ubisoft’un her zamanki Montreal merkezi binası dışında bir stüdyoda geliştiriliyor.

Oynanış ve Harita

Splinter Cell serisi taktiksel gizlilik üstüne oynanışıyla öne çıkıyor fakat sıradaki oyunun tamamen bu şekilde ilerlemesi beklenmiyor. Bilgileri sızdıran Tom Henderson’a göre daha açık dünya tarzında bir yaklaşım olacağı bekleniyor.

Serinin geçmiş oyunları klasik doğrusal bir ilerleyişi takip ederken aynı zamanda oyunculara her duruma farklı şekilde yaklaşabilme imkânı sunuyordu. Fakat yeni yaklaşıma göre Assassin’s Creed’in daha gizlilik odaklı bir versiyonu olacak ve oyun haritasını keşfetme özgürlüğü verecek.

Henderson ayrıca Halo Infinite’nin tek oyunculu modunun yeni Splinter Cell oyunu için çokça ipucu taşıdığını söylüyor. Yeni Halo oyunu fanlarına yan görevlerle dolu açık bir dünyanın içine dalma fırsatı yanında ana görevlerin hala doğrusal yapıda olduğu bir sistem verdi.

Ek olarak, görünüşe göre ajanımız Sam Fisher yeni oyunda çeşitli araçlar ve teknolojik aletler kullanarak eskiye göre daha büyük bir haritada ilerleyecek. Fakat ana görevler serinin önceki oyunlarına benzer kalacak.

Görsel 5: Yeni Splinter Cell Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Yeni Hikâye

Ana karakterimiz Sam Fisher’i yıllar içinde birçok farklı Ubisoft oyunu içinde gördük. Ghost Recon’da ekibimizle beraber göreve çıktı ve Rainbow Six’te yeni operatör olarak oynadık. Artık kendisi gibi görev yapan ajanların kalmadığını hatta türünün son örneği olduğunu Ghost Recon Wildlands’te kendi ağzından duyduk. Öyle ki Rainbox Six operatör modeli Agent Zero’da eskisi gibi gizlilik içinde ilerleyen bir ajandan çok Punisher tarzı bir tasarımı var.

Yeni hikâyenin hangi yöne gideceği merak konusu fakat Ubisoft’un yeni nesil oyuncular için tüm seriyi baştan başlatma ihtimali yüksek. Splinter Cell serisi neredeyse 20 yaşında. Bu yüzden yenilenmiş bir imajın yeni oyuncular çekmesi isteniyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Star Wars Eclipse Oyunu Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Star Wars Eclipse Oyunu Duyuruldu

Sonraki İçerik
Görsel 7: Homeworld 3 The Game Awards'da Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Homeworld 3 The Game Awards’da Duyuruldu

Alakalı İçerikler
""