Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Star Wars Eclipse Oyunu Duyuruldu

Avatar photo
Takip Et
Quantic Dream, yeni oyunu Star Wars Eclipse’i duyurdu. Star Wars Eclipse çıkış tarihi ise henüz belli değil.
Görsel 4: Star Wars Eclipse Oyunu Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Quantic Dream, yakın zamanda gerçekleşen The Game Awards’da yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Star Wars Eclipse isimli bu oyun Jedi’ların altın çağında geçecek.

Detroit: Become Human, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi başarılı ve sektöre ismini yazdırmış oyunların yapımcısı olan Quantic Dreams stüdyosunun yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışması oldukça heyecan verici.

Star Wars Eclipse

Star Wars Eclipse Jedi’ların Altın Çağı’nda Geçecek

Star Wars Eclipse, Jedi’ların en baskın olduğu “High Republic” döneminde geçecek. Bu dönem ikinci film üçlemesinin yaklaşık 200 sene öncesinde geçiyor. Çizgi romanlarla yeni anlatılmaya başlanmış olan bu dönem hakkında bir oyun gelecek olması, Star Wars evreninin bu döneme yoğunlaşmak istediğini gösteriyor. Bunlarla birlikte, Jedi’ların sıkıntılar çekmesine alışık olduğumuz filmler, diziler ve oyunlardan daha farklı bir tecrübe yaşayacağımız kesin.

Quantic Dream’in önceki oyunlarından da aşina olduğumuz üzere, Star Wars Eclipse’de aldığımız kararlar oyunun gidişatını belirleyecek. Birden çok karakteri oynayabileceğimiz bu oyunda hangi karakterlerin olacağı henüz açıklanmış değil fakat oynanabilir her karakterin birbirinden farklı hikâyesi, yetenekleri ve rolü olacağı söyleniyor.

Oyunun sitesindeki diğer bir bilgiye göre oyunun büyük bir kısmı “Outer Rim” bölgesinde geçecek gibi duruyor.

Star Wars Eclipse Ne Zaman Çıkacak?

Oyun için herhangi bir çıkış tarihi veya hangi platformlara çıkacağı belirtilmedi ve oyunun hala yapım aşamasının ilk safhalarında olduğu söyleniyor. Henüz elimizde daha fazla bilgi olmasa da oyunun fragmanını hep birlikte izleyelim.

Sinematik Fragman

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Epic Games Yılbaşı'na Kadar 15 Oyunu Ücretsiz Dağıtacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Epic Games Yılbaşı’na Kadar 15 Oyunu Ücretsiz Dağıtacak

Sonraki İçerik
Görsel 6: Yeni Splinter Cell Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Yeni Splinter Cell Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Alakalı İçerikler
""