Son Windows 10 Sürümü Oyun Performansını Kötü Etkiliyor

Avatar photo
Takip Et
Windows 10, KB5001330 ve KB5001337 güncellemeleri oyunlarda performans düşüşü yaratıyor.

Windows 10 güncelleme yapmanız için sizi uyarıyorsa, en son güncelleme oyuncular için sorun yarattığından yapmamaya devam etmek isteyebilirsiniz.

Reddit kullanıcısı oyuncular Windows 10 subredditini, yaptıkları güncellemenin ardından nerdeyse oyun oynamayacak hale geldiklerinden şikayetçileriyle doldurdular.

Güncelleme, VSync açıkken titreme, FPS düşüşü ve mavi ekran gibi sorunlara yol açıyor.

Windows 10 KB5000842 güncellemesi oyunlarda performans düşürüyor.

ComputerBase tarafından yayımlanan bir rapora göre, sorunlar Windows 10 sürümleri KB5001330 ve KB5001337 üzerinde mevcut gibi görünüyor.  Nvidia, “oyunlarda daha düşük performans görüyorsanız, Windows 10 KB5000842 güncellemesinin geri alınmasının sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin” diyerek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Reddit kullanıcıları, Doom Eternal, Call Of Duty: Warzone ve Red Dead Redemption 2 de dahil olmak üzere güncellemeden muzdarip oyunların kapsamlı olmayan bir listesini paylaştı, ancak çok daha fazla oyun bu sorundan etkileniyor olabilir.

KB5001330 Bad Gaming Performance from Windows10

Ek olarak, Windows’unuzu sürekli olarak güncel tutmamanızı her zaman tavsiye etmiyoruz. Microsoft en iyi oyun bilgisayarını mahvetmediğinde, çoğu güncelleme PC’nizi olabildiğince güvenli tutmaya yardımcı olur.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Sony Geri Adım Attı: PS3 ve Vita Marketleri Kapanmayacak

Sonraki İçerik

Rust Karakterleri Dying Light’a Ekleniyor

Alakalı İçerikler
""