Dead Space Remake Geliyor

Takip Et
EA Play Live 2021 içerisinde Dead Space’in tamamen sıfırdan tekrardan yapılıp Dead Space Remake olarak çıkacağı duyuruldu.

Bu akşamki EA Play Live yayını sırasında yapılan duyuru, duyumları doğrulamanın ve bir teaser fragmanının dışında Dead Space Remake’in ayrıntılarına ışık tuttu. Ancak, daha sonraki bir basın açıklaması daha fazla ayrıntı sundu. Bir devam oyunundan ziyade, Frostbyte motorunda “sıfırdan yeniden inşa edilen” orijinal oyun olacak.

Eğer Dead Space’in hikayesine aşina değilseniz; USG Ishimura uzay istasyonunu onarmak için bir göreve gönderilen uzay mühendisi Isaac Clarke’ın hikayesine adım atacaksınız. Mürettebatın nekromorflar olarak bilinen uzaylı yaratıklar tarafından katledildiğini ve enfekte olduğunu keşfedince işler hızla güneye döner ve ortağı Nicole’ü bulmak ve içindeki dehşetlerden kurtulmak Issac’a kalmıştır.

Dead Space Remake yapımı sadece yeni konsollara ve bilgisayara özel olacak.

Kıdemli Yapımcı Phillipe Ducharme şöyle diyor: The Dead Space serisi, 12 yıl önce piyasaya sürüldüğünde hayatta kalma korku türü üzerinde büyük bir etki yarattı ve Motive’e özellikle bu oyun üzerinde çalışan bir hayran olarak geldim. Motive’in içinde bu yeniden oluşturulacak olan bu seriye  bir aşk mektubu olarak yaklaşan tutkulu bir ekibimiz var. Orijinaline dönmek ve bunu yeni nesil konsollarda yapma fırsatına sahip olmak, ekipteki herkesi heyecanlandırdı. Oyunu modernleştirmeye çalışırken, özel hayranlara ulaştık ve onları yapım sürecinin ilk aşamalarından itibaren istedikleri Dead Space oyununu sunmak ve yeni oyuncuların da keyif alması için bize geri bildirimde bulunmaya davet ettik.

Oyunun henüz bir çıkış tarihi yok, ancak Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC için geliştirme aşamasında.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Razer BLAST Titans Etkinliğine Sponsor Oldu

Sonraki İçerik

EA Play Live Sunumunda Açıklanan Her Şey

Alakalı İçerikler