Sony Geri Adım Attı: PS3 ve Vita Marketleri Kapanmayacak

Avatar photo
Takip Et
Sony, PS3 ve PS Vita dijital mağaza satın alımlarını kapatma kararından geri adım attı.

29 Mart’ta Sony, PS3 ve PS Vita mağazalarının kapatıldığını duyurdu ve oyun topluluğunda küçük bir kargaşaya neden oldu.

PS3 ve PS Vita, PlayStation konsollarının tarihinde değerli bir kilometre taşlarındandır. Sony, konsolun mağazasının eski web sürümlerini kapatacağını açıkladığında, hayranlar bu haberi iyi karşılamadı. Ancak, Sony’nin yaptığı yeni açıklama bu karardan dönüldüğünü söylüyor.

Sony’nin açıklamasına göre PlayStation 3 ve PS Vita oyunları hala PS Store’dan temin edilebilecek.

19 Nisan’da PlayStation’ın resmi Twitter hesabı, PS3 ve PS Vita mağaza satın alımlarını kapatma kararlarını tersine çevirdiklerini açıkladı.

Sony tarafından paylaşılan blog gönderisi şu şekilde söylüyor.

Son zamanlarda, oyunculara PS3 ve PS Vita cihazları için PlayStation Store’un bu yaz sona ermesi planlandığını bildirdik.

Ancak, daha fazla düşündükten sonra, burada yanlış bir karar verdiğimiz açıktır. Bu yüzden bugün PlayStation Store’u PS3 ve PS Vita cihazları için çalışır durumda tutacağımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. PSP commerce işlevselliği planlandığı gibi 2 Temmuz 2021 tarihinde emekli olacak.

PS3 ve PS Vita için satın alma desteğini sona erdirme kararına ilk geldiğimizde, eski cihazlar için ticaret desteği zorlukları ve kaynaklarımızın çoğunu oyuncularımızın çoğunluğunun oynadığı yeni cihazlara odaklanma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi faktörden doğdu. Artık çoğunuzun öngörülebilir bir gelecek için PS3 ve PS Vita’da Klasik oyunlar satın almaya devam etme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunu görüyoruz, bu yüzden operasyonlara devam etmek için bir çözüm bulabildiğimize sevindim.

Ps4, PS5 ve yeni nesil VR için son teknoloji yeni oyun dünyaları yaratmaya devam ederken, oyuncuların zevk alması için tarihimizin bu parçasını canlı tutabildiğimiz için mutluyum.

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz – PlayStation topluluğumuzun desteğini her zaman dinliyoruz ve takdir ediyoruz.

Jim Ryan – Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su

Bu PS3 ve PS Vita oyuncuları için ne anlama geliyor?

Mağazanın kapanmasıyla ilgili haberler ortaya çıktığında, kullanıcılar ve geliştiriciler şokla tepki gösterdi. Hala oyun üreten PS Vita geliştiricileri, bu karar hakkında bile bilgilendirilmediklerini ortaya koydu.

Dijital PS3 ve PS Vita pazarını satın alımlara açık tutmak için bu 180 kararı biraz rahatlama sağlayacaktır. Sonuçta, bu platformlardaki birçok kalıntı hayranlarını büyülemeye devam ediyor.

Sonuçta, Sony kadar büyük bir şirketin yanlış olduklarında kabul etmeye istekli olduğunu görmek harika. Bu karar, oyuncular ve oyun koruyucuları arasında çok fazla ıstıraba neden oldu, bu yüzden bu geri dönüş kesinlikle ilgili tüm taraflar için en iyisidir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Nvidia RTX 3080 Ti Seri Üretime Hazır

Sonraki İçerik

Son Windows 10 Sürümü Oyun Performansını Kötü Etkiliyor

Alakalı İçerikler
""