Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Nvidia RTX 3080 Ti Seri Üretime Hazır

Avatar photo
Takip Et
Nvidia RTX 3080 Ti’nin kutu etiketi sızdırıldı. RTX 3080 Ti’nin Mayıs’ta çıkış yapacağı söylentiler arasında.

Nvidia tarafından hiçbir resmi açıklama gelmemiş olmasına rağmen, RTX 3080 Ti hala önümüzdeki az 699$’lık RTX 3080 ve 1499$’lık RTX 3090 arasındaki boşluğu doldurması beklenen bir söylenti olarak hayatına devam ediyor.

“Lok LOK” isimli bir Facebook kullanıcısı söylentinin alevini körükleyecek bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda, ABD’ye kargolanan bir kutuda bulunan etiketteki RTX 3080 Ti yazısı dikkat çekti.

Kutudaki etikete daha ayrıntılı olarak bakıldığında, kartlar MSI tarafından üretilen Ventus 3x fabrikasyon overclocklanmış modeli olduğu gözüküyor ve bizi bu modelin bir Founders Edition’ı olup olmayacağı konusunu karanlıkta bırakıyor. Bildiğiniz üzere Nvidia, RTX 3060 için Founders Edition sürümü üretmedi.

Nvidia RTX 3080 Ti, 12 GB VRAM ile gelecek.

Etiket ayrıca 12GB VRAM’e de kesinlik getiriyor ve Nvidia RTX 3080 Ti’nin başlangıçta planlanan 20GB’nin düşürüldüğüne dair daha önceden sızdırılan bilgileri doğruluyor.

Söylentiye göre, kart şu anda 3070 Ti’nin piyasaya sürüldüğü ay olan Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Sevkiyatlar başladığına göre, önümüzdeki ay söylentilerin doğru olması muhtemel görünüyor.

Yine de, kartlarda Nvidia’nın kendisinden hiçbir açıklama gelmemişken, emin olana kadar resmi bir çıkış tarihi beklememiz gerekecek. Ancak, önümüzdeki haftalarda Nvidia’dan bir şeyler duymayı umuyoruz.

RTX 3080 Ti ile kripto madencilik yapılamayacak mı?

RTX 3000 serisi serisindeki diğer kartlar gibi, Nvidia da RTX 3060 ile önceki girişimi başarısız olmasına rağmen, madencilik hızını düşüren fakat aşılabilen beta sürücüyle uyumsuz bir çip ile çıkacak. Nvidia bu yöntem ile stok sorunlarını azaltmayı umuyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VCT 2. Aşama 2. Hafta Şampiyonu BBL Esports Oldu

Sonraki İçerik

Sony Geri Adım Attı: PS3 ve Vita Marketleri Kapanmayacak

Alakalı İçerikler
""