EA Sports FC 24 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Avatar photo
Takip Et
FIFA serisinin yerini alacak EA Sports FC serisinin ilk oyununun adı ve çıkış tarihinin sızdırıldığı iddia edildi.
EA Sports FC 24

Daha önce yaptığı doğru sızıntılar ile tanınan billbil-kun, EA Sports FC çıkış tarihiyle ilgili yeni bir iddiada bulundu. billbil-kun, EA Sports FC’nin 29 Eylül 2023 tarihinde çıkış yapacağını ve oyunun adının EA Sports FC 24 olacağını iddia etti. Bu tarih, her yıl yeni FIFA oyunun çıkış yaptığı tarihlere yakın.

Yine aynı kaynak, geçtiğimiz sene çıkış yapan FIFA 23’te olduğu gibi Ultimate Edition satın alan kullanıcıların EA Sports FC 24’e erkenden erişebileceğini iddia etti.

FIFA 23 çıktığı haftada 10,3 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak serideki en iyi çıkış yapan oyun unvanını kazanmıştı. EA Sports FC serisi bu sayıyı geçebilecek mi, göreceğiz.

EA Sports FC 24

Geçtiğimiz aylarda EA ve FIFA’nın isim lisansı konusunda anlaşmaya varamaması üzerine EA Sports, yeni bir isimle devam edeceklerini fakat serideki oyuncu, takım ve stadyum lisanlarının bulunmaya devam edeceğini duyurdu. İsim lisansı konusunda anlaşılmamasının temel sebebi olarak FIFA’nın EA’den her dört yılda bir 1 milyar dolar ödeme talep etmesi gösteriliyor.

EA Sports FC 24 başka ortaklıklarla oyunculara en iyi deneyimi sunacağı söyleniyor.

FIFA Başkanı Gianni Infantino ise FIFA’nın geçmişte olduğu gibi tek bir şirketle, iş birliği yapmanın ötesinde oyunculara daha fazla seçenek sunmak için ilk kez bir dizi üçüncü taraf stüdyo ve yayıncıyla çalıştığını doğruladı.

Infantino, “Sizi temin ederim ki FIFA, gerçek oyuncular ve futbolseverler için mevcut olan en iyi futbol oyunu olacaktır. FIFA adı tek küresel ve orijinal başlıktır. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 ve FIFA 26… Değişmeyen FIFA adı, sonsuza kadar en iyi olarak kalacaktır,” dedi.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: Minecraft Köy Kodu (2024) - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Köy Kodu (2024)

Sonraki İçerik
Görsel 5: NBA 2K24 Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

NBA 2K24 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""