PUBG Lite’ın Sunucuları Kapanıyor

Avatar photo
Takip Et
İki yıl önce PUBG Corp tarafından duyurulan PUBG’nin daha az sistem gereksinime sahip kardeşi PUBG Lite’ın sunucuları 29 Nisan’da kapatılacak.

İki yıl önce, PUBG Corp, daha az güçlü donanım üzerinde çalışan Playerunknown’s Battlegrounds’ın daha hafif ve ücretsiz bir sürümünü test etmeye başladı. Ama şimdi, PUBG Lite’ın yayıncısı Krafton fişi çekiyor ve önümüzdeki ay oyunun tüm sunucularını kapatıyor.

PUBG Lite’ın gelişimini denetleyen yayıncı Krafton, oyunun web sitesinde kapanışını açıklayan bir bildiri yayınladı. Bugünden itibaren PUBG Lite artık indirilemeyecek ve oyunun tüm sunucularının fişi 29 Nisan’da çekilecek.

PUBG Lite Hizmet Sonlandırma Bildirisinde ne yazıyor?

Sevgili Oyuncularımız,

Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.

Tam bildiriyi bu bağlantıda bulabilirsiniz.

Kendi geliştirme ekibi ve sunucuları ile çekirdek PUBG istemcisinden tamamen ayrı olan PUBG Lite, çok daha düşük önerilen donanım gereksinimleri ile tanıtılmıştı. Oyun ilk olarak diğer ülkeleri seçmek için genişlemeden önce Tayland’da test edildi ve sonunda Erangel, Sanhok, Bodie ve Vikendi haritalarını içeriyordu. Tabii ki, normal PUBG ile çapraz oynanış sunumyordu, ancak normal oyunu çalıştırmaya yeterli sistemi olmayan insanlar için bir seçenek olmuştu.

PUBG’nin kendisi hala büyümeye devam ediyor ama asla aynı miktarda kitleye sahip olmasa da, daha erişilebilir bir oyunun bu şekilde kaybolduğunu görmek üzücü.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce, PUBG Lite’ın kapatılması yerinde bir karar mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: VALORANT HRTF Ses Teknolojisi Nedir - Rehber - Oyun Dijital

VALORANT HRTF Ses Teknolojisi Nedir

Sonraki İçerik

OpenTTD Steam’e Eklendi

Alakalı İçerikler
""