Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Valheim, Steam’de Yeni Bir Eşzamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Valheim, Steam'de Yeni Bir Eşzamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bugün 367.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyla övünen ve hızla yükselen viking hayatta kalma oyunu Valheim, Steam’de şimdiye kadarki en hızlı büyüyen viral oyun gibi görünüyor. Bu, Valheim’ın sadece 12 gün içinde, diğer birçok büyük, oyunu utandıracak bir oyuncu sayısına ulaştığı anlamına geliyor. Hiçbir zaman karşılaştırılabilir bir noktaya ulaşmayan Rust gibi aynı türden hit parçalarla veya benzer şekilde viral battle royale PUBG ile karşılaştırıldığında, 2017’de 350.000’den fazla oyuncuya ulaşması üç aydan biraz fazla sürmüştü ve daha sonra yaklaşık 3.000.000’e oyuncuya ulaştı. Trend devam ederse, geçen hafta sonu ilk 10’a girmiş olan Valheim, Steam’de tüm zamanların en büyük viral hit’i olabilir.

Büyük oyuncu sayısı, Valheim’ı şu anda en çok oynanan Steam oyunları listesinde sadece Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive’in arkasına yerleştiriyor. Steam’deki oyunlarda tüm zamanların en iyi 10 rekoru arasında yer almak için World of Warships ile arasında sadece 12.000 oyuncu var. Bu listedeki diğer tek karşılaştırılabilir oyun hayatta kalma ve RPG Terraria olabilir.

Valheim, Steam'de yeni bir eşzamanlı oyuncu rekoru kırdı

Valheim sadece birkaç hafta içinde çoğu büyük yapımların önüne geçti.

Valheim, şu anda Steam’de Rainbow Six Siege, Team Fortress 2, PUBG ve hatta GTA 5’ten daha fazla oyuncunun oynadığı anlamına geliyor.

Sadece iki haftada bu tür bir büyüme, büyük reklam bütçelerine sahip yayıncıların 60$’lık büyük oyunlarından tam bir tezat oluşturuyor, bunlar büyük oyuncu sayılarında çıkış yapma eğiliminde, ancak çok daha makul sayılara hızla düşüyor. Valheim bunun yerine 20 dolarlık bir oyun olarak başladı ve başarıya kavuştu.

Buradayken, Valheim başlangıç rehberimize başvurarak her bir dünyanın neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz ya da daha iyi bir başlangıç için Valheim Seed Listesi‘ne bakabilirsiniz..

Valheim, PC’de erken erişimde oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Valheim: Başlangıç İçin En İyi Seedler - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valheim: Başlangıç İçin En İyi Seedler

Sonraki İçerik
Görsel 6: Nvidia, Stok Sorunu ile Başa Çıkmak için Eski GPU'ları Piyasaya Sürecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Nvidia, Stok Sorunu ile Başa Çıkmak için Eski GPU’ları Piyasaya Sürecek

Alakalı İçerikler
""