Valheim: Başlangıç Rehberi

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Valheim: Başlangıç Rehberi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Yakın zamanda yayınlanan, Vikinglerden ilham alan bir hayatta kalma oyunu olan Valheim’ı duymuş olabilirsiniz , burada amacınız toprağı fethetmek ve efsanevi yaratıkları avlamak ve böylece Valhalla’ya yükselebilirsiniz. Her iyi hayatta kalma oyununda olduğu gibi, Valheim dünyası tehlikelerle doludur ve oyun sizden işleri kendi başınıza çözmenizi bekler. Ancak Viking savaş otobüsünden indikten sonra kendinizi biraz bunalmış halde bulursanız, endişelenmeyin, çünkü başlamanıza yardımcı olacak bazı başlangıç ​​ipuçlarımız var.

Erken barınak için terk edilmiş evleri kullanın

İlk hedefiniz bir ana kamp kurmak olacak. Gece başladığında ısınmak için bir ateşe, o ateşin yanında bir yatağa ihtiyacınız olacak, böylece gece boyunca uyuyabilir ve bir yeniden doğuş noktasına sahip olabilirsiniz ve daha gelişmiş araçlar ve bina yapıları oluşturmaya başlayabilmeniz için bir tezgaha ihtiyacınız olacaktır.

Valheim Başlangıç Rehberi

İşte püf noktası: yatağın çalışması için bir barınakla örtülmesi gerekiyor. Bir çalışma tezgahı kurabilir ve evinizi hemen inşa etmeye başlayabilirsiniz veya hatta bir “barınak” için en barebone gereksinimlerini yaratabilirsiniz, ancak en iyi eylem yolu, etrafındaki birçok terk edilmiş evden yararlanmak olacaktır. Bir yatağa, sandığa ve belki de tezgaha sığacak kadar yeterli alana sahipler, yeterince tetris yaparsanız, hayalinizdeki evi inşa ederken sizin için mükemmel bir geçici konaklama yeri olacaktır. Sadece dükkan açmış bir arı kovanı olmadığından emin ol.

Terk Edilmiş Evler De Ücretsiz Ahşap İçin İyidir

Valheim Başlangıç Rehberi

Terk edilmiş evler sadece erken oyun evleri veya ara sıra sandık için uygun değil, aynı zamanda eğlenceli bir gerçek: ahşaptan yapılmışlar ve kaynağı hızlı bir şekilde toplamak için mükemmel bir yol. Yine de baltanızla zaman kaybetmeyin. Bu çok yavaş. Bunun yerine, yapının yanına bir tezgah yerleştirin. Çalışma tezgahları ayrıca menzil içindeki herhangi bir yapıyı sökmenize izin verir.

Terk edilmiş evleri saniyeler içinde sökmek ve bu sırada bir ton odun toplamak için bu yöntemi kullanın. Bunun, çekicinizin dayanıklılığını oldukça hızlı bir şekilde azaltacağını unutmayın.

Temel Yapı İpuçları

Şimdi ilk evinizi inşa etme zamanı geliyor ve sizin için daha kolay hale getirmek için birkaç ipucumuz var.

Valheim Başlangıç Rehberi

Valheim’daki arazi nadiren düz ve pürüzsüzdür, bu da ilk kez inşaatçılar için sinir bozucu olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, bir çapa ile inşa edeceğiniz zemini düzleştirmektir. Bir barınakla kaplı bir tezgahta bir tane hazırlayabilirsiniz. Küçük yıkık kulübenin içine sıkılmış memnun musun?

Bunun Minecraft olmadığını ve manzarayı tamamen dönüştüremeyeceğinizi unutmayın. Çapa, eviniz için bir temel oluşturmak için yeterince pürüzsüz hale getirmek için zemini düzleştirmek ve kaldırmak için iyidir.

Ama aslında bir ev inşa etmenin en iyi yolu nedir? Arazi üzerindeki terk edilmiş evler, yaratabileceğiniz parçalarla inşa edilmiştir. Bu, ilk yapınızı oluştururken bunları ilham kaynağı olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Büyük seninki yapım tavsiye ederim, gerçi, hareket ve malzeme ile doldurun sürü yer var.

Son bir ipucu: inşaat parçalarını bağlamak için uğraşıyorsanız, onları istediğiniz yere yerleştirmeye çalışmak yerine, retikülünüzü bağlamak istediğiniz parçanın yanına yönlendirin. İlk başta beni şaşırttı, bu yüzden baş ağrısından kurtulmak için bu yöntemi kullanın.

Öğeler Nasıl Onarılır

Eviniz için gerekli malzemeleri toplarken muhtemelen birkaç balta ve çekiçten geçeceksiniz. Ancak, siz onu tükettiğinizde öğe kırılmaz. Peki onları nasıl tamir edeceksiniz? Görünüşe göre nispeten kolay. Çalışma tezgahınızı bir sığınağın altına yerleştirdikten sonra, öğeleri ve araçları işleyebilir ve yükseltebilirsiniz. Menünün solunda bu küçük kare simge var. Aletlerinizden birini onarmak için buna dokunun.

Valheim Başlangıç Rehberi

İşte bu. Hiçbir maliyet veya malzeme gerekli değil. Tezgaha erişiminiz olduğu sürece, tüm aletlerinizi ve ekipmanlarınızı istediğiniz gibi tamir edebilirsiniz. Bu arada, eğer benim gibiyseniz ve onarıma erişmeden önce birkaç ekstra eksen yarattıysanız, devam edin ve bunları bir sandığa atın. Ölümünüzle karşılaşmanız durumunda yedeklerin elinizde olması her zaman iyidir.

Kişisel bir yiyecek ve deri kaynağı için domuzu evcilleştirin

Yaban domuzu bulmak ve öldürmek için yeterince kolaydır, ancak kendi kişisel domuzlarınıza sahip olmak, sevmek, ilgilenmek ve kaynaklar için katletmek her zaman güzeldir. Yaratıkları evcilleştirmenin mümkün olduğunu ima eden taş bir mesaj görmüş olabilirsiniz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey basit bir kalem yapmaktır. Birkaç domuz tutacak kadar büyük yapın. Bir kapı inşa edin veya bir açıklık bırakın ve sonra gidip iki domuz bulup onları taraklayın. Güzel ve üzgün olduklarında, onları kaleminize geri götürün ve tuzağa düşürün.

Valheim Başlangıç Rehberi

Zor kısım bittiğinde, yapmanız gereken tek şey onları evcilleştirmek. Çilek veya mantar gibi yiyecekleri ağıla bırakın ve önümüzdeki birkaç gün içinde yavaş yavaş uysallık yüzdesi sizi sevene kadar artacaktır.

Yakında kaleminiz, sonunda normal domuzlara dönüşen ve size mükemmel bir et ve deri artıkları sağlayan küçük domuzcuklarla doldurulacak. Sürdürülebilirliğe ulaşmanın yerini hiçbir şey tam olarak tutamaz. Onlar için kaleme yiyecek atmaya devam etmeyi unutma.

Valheim, PC’de erken erişimde oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Rage 2 Önümüzdeki Hafta Epic Games Store'da Ücretsiz Olacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Rage 2 Önümüzdeki Hafta Epic Games Store’da Ücretsiz Olacak

Sonraki İçerik
Görsel 6: AMD'nin Yeni Grafik Sürücüsü Performans Artışı Sağlıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

AMD’nin Yeni Grafik Sürücüsü Performans Artışı Sağlıyor

Alakalı İçerikler
""