Baldurs Gate 3 Vurgulama Rehberi: Eşyalar ve Karakterler Nasıl Vurgulanır?

Takip Et
Bu rehberimizde, Baldurs Gate 3 vurgulama işleminin eşyalar ve karakterler üzerinde nasıl yapılabileceğini anlattık.
Görsel 4: Baldurs Gate 3 Vurgulama Rehberi: Eşyalar ve Karakterler Nasıl Vurgulanır? - Rehber - Oyun Dijital

Baldur’s Gate 3, detaylar ve mekaniksel açıdan zengin bir içeriğe sahip karmaşık bir oyun olduğundan dolayı oynarken NPC’ler ve eşyalarla etkileşime geçmeniz bazı durumlarda zor olabilir. Bazı durumlarda ise ekranınızı kaplayan gereksiz şeyler yüzünden eşyaları veya karakterleri fark etmeyebilirsiniz.

Bu rehberde, Baldur’s Gate 3 vurgulama işleminin eşyalar veya karakterler üzerinde nasıl uygulanabileceğini gösteriyor olacağız.

Görsel 5: Baldurs Gate 3 Vurgulama Rehberi: Eşyalar ve Karakterler Nasıl Vurgulanır? - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Vurgulama

Baldur’s Gate 3 vurgulama işlemi, vurgulanan eşyayı diğerlerine kıyasla daha da öne çıkartarak ayrım yapmanızı kolaylaştırıyor. Yerde bir eşya karmaşası olduğunda veya karanlık bölgelerde çok işinize yarayacak bu özelliğin nasıl kullanılabileceğine göz atalım.

Bilgisayardan Oynuyorsanız

Eğer oyunu bilgisayar üzerinden oynuyorsanız, yakın çevrenizdeki eşyaları vurgulamak için yapmanız gereken tek şey sol Alt tuşuna basmak. Bu sayede yakın çevrenizdeki eşyaların ayrımını daha kolay yapabileceksiniz.

Görsel 6: Baldurs Gate 3 Vurgulama Rehberi: Eşyalar ve Karakterler Nasıl Vurgulanır? - Rehber - Oyun Dijital

Konsoldan Oynuyorsanız

Eğer oyunu bir konsol üzerinden oynuyorsanız, bilgisayarda olduğu gibi eşyaları vurgulayabilirsiniz. Bilgisayarda yapılabilen Baldurs Gate 3 vurgulama işleminin aynısını kullandığınız kontrolcünün sağ analog çubuğuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Etrafınızdaki nesneler hafif bir tonda parlayacak ve daha kolay görülebilecek.

Baldur’s Gate 3 Karakter Vurgulama

NPC’ler veya partinizde bulunan karakterleri ayırt etmekte zorlanıyorsanız onları da vurgulayabilirsiniz. Karakterleri vurgulamak için klavyenizdeki (`) tuşuna basmanız yeterli. Ardından yakın çevrenizde bulunan NPC’ler veya karakterlerin vurgulandığını göreceksiniz. İşlemi iptal etmek için tekrardan aynı tuşa basmanız yeterli.

Görsel 7: Baldurs Gate 3 Vurgulama Rehberi: Eşyalar ve Karakterler Nasıl Vurgulanır? - Rehber - Oyun Dijital

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 8: Baldurs Gate 3 İyileşme Rehberi: Karakterler Nasıl İyileşir? - Rehber - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 İyileşme Rehberi: Karakterler Nasıl İyileşir?

Sonraki İçerik
Ghostrunner 2

Ghostrunner 2 Kapalı Beta Kayıtları Açıldı

Alakalı İçerikler
Görsel 15: Minecraft Renk Kodları - Rehber - Oyun Dijital

Minecraft Renk Kodları

Minecraft'ta mesajların renkleri ve biçimlerini düzenlemek için kullanılan Minecraft Renk Kodları nedir, nasıl kullanılır? sorularını cevapladık.
Devamını Oku
""