Nvidia, Stok Sorunu ile Başa Çıkmak için Eski GPU’ları Piyasaya Sürecek

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Nvidia, Stok Sorunu ile Başa Çıkmak için Eski GPU'ları Piyasaya Sürecek - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Nvidia’nın yeni 30 serisi ekran kartlarının arzı hala talebi karşılamak için mücadele ederken, GPU üreticisi artık eski kartlarının daha fazla stokunu piyasaya sürmeyi hedefliyor. PC World tarafından hazırlanan bir rapor, Nvidia’nın talebi karşılamaya yardımcı olmak için Yönetim Kurulu, ortaklarına RTX 2060 ve GTX 1050 Ti’ın daha fazla stoğunu satacağını doğruladı.

Yepyeni 30 serisi GPU’lar grafik kartı kıtlığının ön saflarında olsa da, şu anda herhangi bir grafik kartı bulmak zor, eski kartların fiyatları genellikle çıkış fiyatlarından çok yüksek fiyatlara satılıyor. Örneğin, RTX 2060, Ocak 2019’da 350$’lık lansman fiyatının aksine Newegg’de 750$ ile 850$ arasında listeleniyor.

Nvidia, Stok Sorunu ile Başa Çıkmak için Eski GPU'ları Geri Getirecek

Nvidia‘nın seçtiği kartlar mining için kullanılamayacak kartlar, bu sebeple daha çok kart bulabileceğiz.

Yeniden piyasaya sürülen kartların seçimi çok stratejik gibi gözüküyor, eski kartların yeni nesil kartlar ve konsollar için üretim darboğazlarına neden olduğu söylenen parçalara ihtiyaç duymadığı düşünülüyor. PC World’ün raporunun belirttiği gibi, GTX 1050 Ti’ın, popüler kripto para Ethereum’un kazılması için gerekli miktarda video belleğinden yoksun, bu da yeni stoğun oyunculara ulaşmadan önce kripto madencileri tarafından yakalanamayacağı anlamına geliyor.

PC World’e Nvidia tarafından yapılan açıklamada, “RTX 2060 ve GTX 1050 Ti, üretimi hiç sonlandırılmadı. Yani ‘canlandırma’ terimini burada kullanmak son derece yanlış gibi gözüküyor. Belirttiğiniz gibi son derece yüksek olan piyasa talebini karşılamaya çalışıyoruz.”

Nvidia’nın yeni serisindeki en ucuz kart olan RTX 3060, Şubat ayında 330$ fiyatla piyasaya sürülecek, ancak muhtemelen serideki diğer kartlarla aynı fiyat artışı ve arz sorunlarına maruz kalacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Valheim, Steam'de Yeni Bir Eşzamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Valheim, Steam’de Yeni Bir Eşzamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Fall Guys'a Sevgililer Günü İçin Kırmızı Panda Kostümü Eklendi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Fall Guys’a Sevgililer Günü İçin Kırmızı Panda Kostümü Eklendi

Alakalı İçerikler
""