Discord Xbox Uygulamasına Sesli Sohbet Özelliği Eklendi

Avatar photo
Takip Et
Xbox’ın yeni güncellemesiyle birlikte Discord Xbox uygulamasına sesli sohbet özelliği eklendi. Kullanıcılar artık bu özelliği kullanabilecekler.
Discord Xbox

Xbox’ın yeni güncellemesiyle birlikte Discord Xbox uygulamasına sesli sohbet özelliğini ekledi. Xbox Insiders beta programına kayıtlı olan kullanıcılar bu özelliği erkenden kullanabilecek. Eğer beta programına kayıtlı değilseniz merak etmeyin, bu özellik bu yıl içerisinde tüm Xbox kullanıcılarına açılacak.

Discord bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere çok oyunculu oyunlar oynayan herkes için alanında en iyi sohbet uygulaması. Mükemmel çağrı kalitesi, kullanımı kolay olan Discord oyuncular için artık neredeyse olmazsa olmazlardan birisi.

Discord Xbox

Discord Xbox entegrasyonunu nasıl yapacağım?

Şu an için Xbox Insider kullanıcılarının konsollarına Discord sesli sohbet özelliğini kullanmak istiyorlarsa kendi Discord hesaplarına Xbox hesaplarını bağlamaları gerekiyor. Bağlamayı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Kullanıcı Ayarları‘na girin.
  2. Sol taraftan Kullanıcı Ayarları sekmesinden Bağlantılar‘a girin.
  3. Karşınıza çıkan Hesaplarını Bağla kısmından Xbox ikonuna tıklayarak Xbox hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Hesabınızı bağladıktan sonra “Xbox’a Katıl” seçeneğini bulun ve tıklayın sonrasında sesi Xbox uygulamasına aktarmanız gerekecek. Bunu da Xbox Mobile uygulaması üzerinden otomatik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemler bittiğinde Discord Xbox versiyonunu kullanabileceksiniz.

Bu yılın başlarında PlayStation’a gelen Discord entegrasyonu Xbox’ın Discord’una göre geride kaldı. PlayStation’da sesli sohbet yok sadece Discord durumunuzda ne oynadığınızı gösteriyor.

Geçen yılın başlarında Discord’u 12 milyar dolara almaya çalışan ama alamayan Microsoft, Discord Xbox bağlantısının yeni yollarını arıyor. Sesli sohbetin sadece başlangıç olduğunu daha farklı yeniliklerinde geleceğini düşünüyoruz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: Mojang, Minecraft NFT'lerini ve Blockchain'i Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mojang, Minecraft NFT’lerini ve Blockchain’i Yasakladı

Sonraki İçerik
GTA Online The Criminal Enterprises

GTA Online The Criminal Enterprises Güncellemesi

Alakalı İçerikler