Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı

Avatar photo
Takip Et
Sony INZONE markasıyla birlikte; M3 ve M9 oyuncu monitörleri H3, H7 ve H9 oyuncu kulaklıklarını tanıttı.
Görsel 4: Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Birkaç sızıntının ardından Sony INZONE adlı yepyeni bir oyuncu ekipmanı markasını resmen duyurdu. Sony’nin daha önceden kendi ekranlarını ve ses teknolojisini üretme konusunda son derecede iyi bir sicili bulunuyor dolayısıyla bu deneyimin INZONE markasına da aktarılmasını umuyoruz.

Sony INZONE markasıyla birlikte esporculara yönelik ürünlerde bir “teknolojik sıçrama” yapmak istediğini ifade etti. Sony’nin Oyun ve Pazarlama Bölümü Başkanı Yukihiro Kitajima, Sony’nin “Önde gelen küresel espor ligleri Evolution Championship Series 2022 ve 2023, PGL DOTA 2 Arlington Major 2022 ve VALORANT Champions Tour ile sponsorluk yapmaktan gurur duyduğunu” belirtti.

Dövüş oyunları üzerine bir espor turnuvası olan Evolution Championship Series zaten Sony’ye ait olduğundan sponsorluk anlaşması hiç şaşırtıcı değil.

Sony INZONE Oyuncu Kulaklıkları

Görsel 5: Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony INZONE markası altındaki oyuncu kulaklarının tümü benzer tarzda beyaz ve siyah bir tasarım sunuyor ve yuvarlak kenarlara sahipler. Özellikler açısından ise Sony, oyun içi optimize edilmiş akustik tasarımlara özellikle dikkat ederek Sony’nin 1000x kulaklık serisinin teknolojisinden yararlanacaklarını belirtiyor.

Bununla birlikte, kulaklıların 360 uzamsal ses özelliği PC ile sınırlı olacak. Sony, uzamsal ses teknolojisinin daha geniş bir ses alanı sunması nedeniyle rakiplerini geride bırakacağını iddia ediyor.

Sony INZONE Oyuncu Monitörleri

Görsel 6: Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony’nin TV panelleri yapma konusundaki uzmanlığını göz önünde bulundurarak, IZNONE markasının altındaki oyuncu monitörlerinin farklı bir deneyim sunmasını bekliyoruz ve Sony’nin onlar ürünler hakkında bize sağladığı teknik özelliklerden beklentilerimizin boş çıkmayacağını söylemek yanlış olmaz.

Her iki monitör de modern Sony ürünlerinde alıştığımız siyah beyaz renk tonunu kullanıyor ve ayrıca yerleşik kablo yönetimine sahip ayarlanabilir üç ayaklı bir standa sahip. Olağanüstü 1 ms griden griye (GTG) gecikme süresi ve 240 Hz’ye varan yenileme hızlarıyla övünen HDR ve PS5’e özgü HDR ton eşleme gibi üst düzey özelliklerin konsollarıyla birlikte kullanılmasını bekleyebilirsiniz.

Monitörler ayrıca, FPS sayacı, zamanlayıcı, artı işareti, FPS modu ve düşmanlarınızı biraz daha iyi görmek için görüntüdeki gölgeleri açan Siyah Dengeleyici moduna izin veren tam özellikli bir OSD menüsüne sahip. Monitörlerin en etkileyici özelliklerinden biri, dahili KVM anahtarı olabilir.

Görsel 7: Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 8: Ubisoft Gamescom'a Katılacağını Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft Gamescom’a Katılacağını Duyurdu

Sonraki İçerik
En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu

En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu

Alakalı İçerikler
""