En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu

Avatar photo
Takip Et
En İyi 15 PlayStation Plus oyunu listemizde, PlayStation Plus sahiplerinin oynayabileceği en iyi 15 oyunu listeledik.
En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu

Sony’nin PlayStation Plus hizmetinin uzun zamandır beklenen yenilemesi sonunda geldi. Tüm bölgelerin artık yepyeni abonelik hizmetlerinde birbirinden farklı oyunlar yer alacak. Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı tek bir planda birleştirdi.

Üç farklı plana ayrılan PlayStation Plus, artık oyuncuların ihtiyaçlarına uygun birden fazla seçeneğe sahip. Eğer üyeliğinizi Premium katmanına yükseltirseniz, aralarından oynayabileceğiniz 700’den fazla oyuna kavuşuyorsunuz.

Bu içeriğimizde PlayStation Plus sahiplerinin oynayabileceği en iyi 15 PlayStation Plus oyununu derledik.

Syphon Filter – PS1

Görsel 18: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PS1 döneminin en önemli yapımlarından olan Syphon Filter nostaljiyi iliklerine kadar hissetmek isteyenler için doğru bir seçim.

Eski bir özel kuvvetler askeri olan Gabe Logan’ı canlandırdığınız Syphon Filter; gireceğiniz savaşlarla, kullanabileceğiniz 100’ün üzerine silahla ve tabii ki ilginç görevleriyle sıkılmadan oynayabileceğiniz efsane bir yapım.

Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue – PS1

Görsel 19: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Neredeyse herkesin severek izlediği Toy Story 2 filminin oyunu da En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu listemizin içerisinde yer alıyor.

Yenilenen oynanış mekanikleriyle bu oyunda Buzz Lightyear’ı kontrol ediyoruz. Toy Story 2 filmindeki hikayeyi oyun olarak daha farklı açıdan deneyimleyebilirsiniz.

Resident Evil: Director’s Cut – PS1

En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu

PlayStation Plus’a sahipseniz ve Resident Evil’in zorlu, hayatta kalma-korku unsurlarını deneyimlemediyseniz, Resident Evil: Director’s Cut’ı hemen oynamalısınız. İster Chris Redfield isterseniz de Jill Valentine olun, serinin Resident Evil Village’a kadar nasıl geliştiğini deneyimleyin.

Jak and Daxter: The Precursor Legacy – PS2

Görsel 20: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Naughty Dog’un çoğunlukla The Last of Us oyunu ile tanındığını biliyoruz. Ancak Jak and Daxter: The Precursor Legacy oyunu da sevilmeyi ve en iyi 15 PlayStation Plus oyunu listemizde yer almayı hak edenlerden birisi.

Crash Bandicoot oyunlarından sonra, Naughty Dog’daki geliştiriciler Jak and Daxter serisine geçtiler. Hala Jak and Daxter 4’ün bir gün çıkacağını umut ediyoruz. Ancak o zamana kadar PlayStation Plus’ta ilk Jak and Daxter oyununu tekrar oynayabilirsiniz.

Devil May Cry HD Collection – PS3

Görsel 21: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Devil May Cry, çıktığı zaman Resident Evil ile kıyaslanıyordu fakat oynanış farklılıkları nedeniyle oyuncular tarafından benimsenen bir oyun oldu.

Dante’yi kontrol ederek seviyeler arasında savaşmanız, sizi bitirmek için üzerinize gelen iblis dalgalarını temizlemeniz bölümleri geçmenin tek yolu. Dante’nin esprileri, ölümcül silahları ve diğer pek çok unsur, diğer DMC oyunlarıyla beraber PlayStation Plus’ta sizleri bekliyor.

Control – PS4

Görsel 22: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Control’ün süregelen gizemi, oyunun hikayenin sonuna kadar sürükleyici olmasını sağlıyor. Bu sürükleyicilik bambaşka bir oynanış deneyimiyle destekleniyor. Oyunda savaşmanın pek çok farklı yolu var: uçabilir veya telekinezi yeteneklerinizle çevredeki silahlara ulaşabilirsiniz.

Days Gone – PS4

Görsel 23: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Devasa zombi toplulukları ile karşılaşmak oyuncular için bir kabus niteliğinde ve oyunun özellikle gece atmosferi hem görsel hem de oynanış olarak sizlere her duyguyu yaşatabilecek seviyede.

Görünüşe göre oyuncular arasında en çok gözden kaçan şey Days Gone’ın karakterleri ve hikayesi. İleri ve geriye dönük hikaye anlatısı bizi bazı korkunç yollara götürüyor ve olası bir devam oyunu öncesinde şok edici bir notla bitiyor.

DOOM – PS4

Görsel 24: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Efsane DOOM serisinin bu oyununda, tıpkı diğer oyunlarda olduğu gibi karakteriniz Doomguy ile birlikte karşınıza çıkan tüm şeytanları öldürmeniz gerekiyor. Oyundaki tüm amacınız bu. Gerek müzikleriyle, gerekse de kanlı ortamıyla sıkılmadan ve durmadan sinir stres atabileceğiniz keyifli bir oyun.

God of War (2018) – PS4

Görsel 25: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

God of War’ı; Yunan tanrılarını çılgınca sakatlayan, kana susamış ve acı bir Kratos’tan İskandinav mitolojisindeki daha yaşlı, alçakgönüllü bir baba figürüne dönüştürmek, oyun endüstrisinde şimdiye kadar gördüğümüz oldukça cesur bir karar.

Kratos’u üçüncü şahıs kamera açısıyla sınırlamak ve atlama yeteneğini kaldırmak, God of War’un dinamiğini beklenmedik şekillerde aniden değiştirdi. Hikayesi rakipsiz ve devasa devam oyunu God of War: Ragnarok öncesi oynanması gereken mükemmel bir oyun.

Ghost of Tsushima – PS4

Görsel 26: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ghost of Tsushima’nın muhteşemliğini kelimelerle anlatamayız, ancak oyun sadece grafikleriyle ve manzaralarıyla ​​sınırlı değil. Bu oyun, açık dünyada harikalarla dolu ve kutsal mabetleri bulmak ve hatta Haikus bestelemek gibi özgün yan görevlerle tamamlanıyor. Ghost of Tsushima, türüne yeni bir soluk getiren bir oyun.

Mortal Kombat 11 – PS4

Görsel 27: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mortal Kombat 12’nin yapım aşamasında olduğu söyleniyor ve MK 12’nin çıkmasıyla Mortal Kombat 11’in bir nevi modası geçmiş olacak. O zamana kadar dünyanın dört bir yanındaki dövüşçüler ile oyunun acımasız hikayesini deneyimleyin ve derin dövüş mekaniklerinde kanlı bir etki yaratacak şekilde ustalaşın.

Red Dead Redemption 2 – PS4

Görsel 28: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Red Dead Redemption 2, PlayStation 4’e çıkışının ardından Metacritic’te 100 üzerinden 97 puan aldı ve resmi olarak şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri oldu. Bunun nedeni, yüzlerce saatlik oynanışı destekleyen zengin bir dünya. PlayStation Plus ile bu mükemmel oyunu oynayabilirsiniz.

Uncharted 4: A Thief’s End – PS4

Görsel 29: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Kardeşi Sam ile tekrar bir araya gelen Nathan, tüm inanışlara meydan okuyan ve Uncharted’dan daha önce gördüğümüz her şeyi destansı bir tarzda işleyen son bir maceraya atılıyor. Her zamanki gibi satış rekorları kıran oyun ve karmaşık bir şekilde oluşturulmuş diyaloglar beklendiği gibi mevcut. PlayStation Plus ile oyuncuların Uncharted rüyası gerçek oluyor.

Until Dawn – PS4

Görsel 30: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Until Dawn’da, aslında kendinizin şekillendirdiği bir hikayeyi deneyimliyorsunuz. Çeşitli olaylar karşısında vereceğiniz kendinize has tepkilerle hikayenin gidişatına siz yön veriyorsunuz. PlayStation sahipleri, The Quarry gibi birkaç benzer oyun üretmeye devam edecek olan şirketin bu oyununun keyfini çıkarabilirler.

Demon’s Souls Remake – PS5

Görsel 31: En İyi 15 PlayStation Plus Oyunu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bluepoint, efsane oyunun yeniden düzenlenmiş hali olan Demon’s Souls Remake ile PS5’te yepyeni bir deneyim sunuyor. Souls oyunlarının size göre olmadığını düşünseniz bile, zaten PlayStation Plus’ınız varsa denemenizi tavsiye ediyoruz. Milyonlarca kez ölmekten daha kötü ne olabilir ki?

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 32: Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony INZONE Markalı Oyuncu Ekipmanlarını Tanıttı

Sonraki İçerik
Görsel 33: Call of Duty Modern Warfare 2 Beta Eylül'de Çıkıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Call of Duty Modern Warfare 2 Beta Eylül’de Çıkıyor

Alakalı İçerikler
""