Nvidia RTX 4070 Üretimi, Düşük Satışlardan Dolayı Azaltılacak

Avatar photo
Takip Et
Nvidia RTX 4070 modelinin üretiminin, düşük satışlar ve fiyatlandırma gibi diğer faktörler nedeniyle azaltılacağı iddia edildi.
Görsel 4: Nvidia RTX 4070 Üretimi, Düşük Satışlardan Dolayı Azaltılacak - Rehber - Oyun Dijital

Nvidia RTX 4070 bir üst modeli olan RTX 4080’e yakın performans gösterse de dünya çapında satışları hala beklenen düzeyde değil. Önceki nesil RTX 3070 ile karşılaştırıldığında performanstaki düşük fark, bu ekran kartının popüler olmamasının nedenlerinden biri olabilir.

Şu anda, dünya çapındaki birçok mağazada tavsiye edilen satış fiyatında satılan bir RTX 4070 bulunabiliyor. Aynı şeyi, piyasaya sürüldüklerinde RTX 40 serisi ekran kartlarının çoğu için söyleyemiyoruz. Özellikle RTX 4090 piyasaya sürüldükten sonra uzun bir süre ya stokta bulunamadı ya da fiyatı tavsiye edilen fiyattan yüksekti.

BoardChannels’ın bir raporuna göre, Nvidia’nın çeşitli faktörler nedeniyle planlarını üreticilere bildirmesiyle RTX 4070’in üretiminde azaltmaya gidileceği iddia edildi. Bunlardan ilki, ekran kartına yönelik düşük talebe yanıt sağlamak. Üretimin en aza indirilmesi, Nvidia’nın geçen yıl RTX 30 serisi kartlarda yaşadığı büyük arz fazlası sorununun gösterdiği gibi, ekran kartlarında arz fazlası olmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

RTX 4070 fiyatları düşecek mi?

Görsel 5: Nvidia RTX 4070 Üretimi, Düşük Satışlardan Dolayı Azaltılacak - Rehber - Oyun Dijital

Ne yazık ki RTX 4070’in fiyatının yakın zamanda düşürülmesini beklemiyoruz. Bunu yapmak, söylentilere göre RTX 4060 Ti ve RTX 4060’ın lansmanlarını da tehlikeye atacaktır. GPU’ların tamamı piyasaya sürüldüğünde, ufukta fiyat değişiklikleri görebiliriz.

RTX 4070 kötü mü?

RTX 4070, kesinlikle kötü diyebileceğimiz bir ekran kartı değil. Ancak mevcut pazardaki fiyatı ve performansı, RTX 30 serisi ekran kartı kullananların yükseltme yapması için gerçek bir neden sunmuyor. RTX 30 serisinin ilk çıkışından bu yana neredeyse üç yıl geçtiği düşünüldüğünde, RTX 4070 piyasaya sürüldüğünde birçok kişi için bir hayal kırıklığı olmuş veya eski grafik kartlarına kıyasla daha geniş bir performans farkı beklemiş olabilirler.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Fortnite'a Güdümlü Tabanca Eklendi - Rehber - Oyun Dijital

Fortnite’a Güdümlü Tabanca Eklendi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Steam Xbox Yayıncı İndirimi Belirli Oyunlarda %80'e Varan İndirim Sunuyor - Rehber - Oyun Dijital

Steam Xbox Yayıncı İndirimi Belirli Oyunlarda %80’e Varan İndirim Sunuyor

Alakalı İçerikler
""