Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Kingston HyperX Markasını HP’ye Satıyor

Avatar photo
Takip Et
Kaliteli oyuncu donanımları ile ünlenen Kingston’un HyperX markası el değiştiriyor. HP, markayı RAM ve SSD bölümleri hariç satın aldı.
Görsel 4: Kingston HyperX Markasını HP'ye Satıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Kaliteli oyuncu donanımları ile ünlenen Kingston’un HyperX markası el değiştiriyor gibi görünüyor. HP, Kingston Technology’nin mevcut sahiplerinden oyuncu ekipmanları markasını 425 milyon dolar karşılığında satın almaya hazırlanıyor. Anlaşma, tarafların ne yapacağına bağlı olarak 2021’in ilk yarısında tamamlanacak.

HP, oyuncu ekipmanları piyasasında Omen markası ile uzun süre boy göstermeye çalışsa da marka sadece dizüstü bilgisayar sektöründe yer buldu, oyuncu ekipmanları ise genellikle Razer, Logitech ve Corsair gibi daha köklü markaların gölgesinde kaldı. Öte yandan, HyperX’in Cloud serisi düzenli olarak en iyi oyun kulaklıkları listelerinde yer alıyor ve yakın zamanda çıkartmış oldukları QuadCast S modeline sahip RGB aydınlatmalı mikrofon da listelerin üstlerinde bulunuyor.

Kingston HyperX Markasını HP'ye Satıyor

HyperX’in incelemeciler ve oyuncular tarafından beğenilen ürün yelpazesine dayanarak, HP’yi 2024’te “küresel çevre birimleri pazarının 12.2 milyar dolara uaşması” ve markayı piyasada daha iyi bir konuma getirmesi bekleniyor. HP’nin bu büyümeyi elde etmek için HyperX markasının çoğunluk hissesini alması gerekiyor.

Kingston, HyperX markası altında RAM ve SSD üretmeye devam edecek.

Bununla birlikte, bu, HyperX markası altında artık Kingston’un ürünlerini görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor, çünkü anlaşmanın şartları, orijinal sahibinin kendi markası altında en iyi oyun RAM ve SSD ürünlerinden bazılarını yapmaya devam etmesine izin verecek.

HP’nin Omen markasının stratejisinde yazılımın büyük bir payı olduğu göz önüne alındığında, HyperX ürünlerinin Omen Gaming Hub ile uyumlu olup olmayacağı ya da Omen markasının çevre birimlerinin yerini alıp almayacağı merak konusu.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Rainbow Six Siege Çapraz Platform Olabilir

Rainbow Six Siege Çapraz Platform Olabilir

Sonraki İçerik
days-gone-pc-sistem-gereksinimleri

Days Gone PC Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""