Netflix Oyun Çıkarmaya Başlayacak

Avatar photo
Takip Et
Netflix, önümüzdeki yıl piyasaya video oyunları süreceğini açıkladı.

Ücretli aboneliğe dayanan sistemiyle büyük bir dizi ve film izleme alanı olan Netflix, 2022’de video oyunları çıkaracağını eski EA ve Facebook yöneticisi Mike Verdu‘u oyun alanında liderlik etmesi için işe alarak ilk adımlarını attı. Verdu, oyunları Oculus VR platformunda geliştirmekten sorumluydu. Mike Verdu’un oyun konusundaki geçmişi de baya zengin. The Sims, Plants vs Zombies ve Star Wars serilerinde çalışmıştı.

Oyunlara Erişim Üyeliğinize Dahil Olacak

Netflix’in bu konuda açıklamalar yapmadan önce Apple Arcade gibi bir paket çıkaracağı düşünülmüştü. Bloomberg’in yaptığı açıklamaya göre ise Netflix video oyunları; fazladan bir maliyet getirmeyecek, alınan pakete dahil olacağını planladığını dile getirdi. Yani eğer hali hazırda bir üyeliğiniz varsa oyunlara eşiminiz ücretsiz olacak.

Netflix’in İlk Girişimleri

Netflix 2018’de kendi seçimlerinizle ilerleyebildiğiniz interaktif bir film olan Black Mirror: Bandersnatch‘i 2020’de yine aynı şekilde bir yolla Unbreakable Kimmy Schmidt bölümü yayınlamıştı. Aynı zamanda Stranger Things konseptli oyunlarla yavaş yavaş pazara giriyordu.

DOTA: Dragons Blood ve The Witcher dizileri ve oyunları bulunan yapımlara ek olarak yakın zamanda Leage of Legengs oyununa Arcane adında bir animasyon dizisi getireceğini duyurmuştu.

Kendi türünden pazarlarla rekabetin artarak devam ettiğini ve bu nedenle daha az izleyici kazandığını verilerle de görebildiğimiz Netflix, oyun alanında da bulunmak istiyor. Şirketin 2019’da yaptığı açıklamayla Fortnite‘ı HBO‘dan daha büyük bir rakip olarak gördüğünü söylemişti. Fortnite popüler bir oyun ve pek çok oyuncusu var. İnsanların yeni sosyalleşme alanı bu oyun alanları oluyor. Öyle ki Fortnite’ın içerisinde konser ve film etkinlikleri de olmaya başladı. Bu alanla rekabet etmek Netflix’in yeni amacı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Galorants ve Gen.G Ortaklık Kuruyor

Sonraki İçerik

Resident Evil Village Çok Oyunculu Modu 2022’ye Ertelendi

Alakalı İçerikler
""