Galorants ve Gen.G Ortaklık Kuruyor

Avatar photo
Takip Et
Kadınlara özel Galorants, espor organizasyonları için Gen.G ile bir araya geliyor.

Tamamı kadınlardan oluşan VALORANT topluluğu Galorants, espor organizasyonlarına sahiplik yapan Gen.G ile 2021 sonuna kadar ortaklığa gittiler. İkinci ortaklığı olacak Galorants ve Gen.G daha önce Haziran ayında Proving Grounds adlı organizasyonda bir araya gelmişlerdi.

Galorants

Kadınların rekabet oyunlarındaki yerini artırmak ve yarı profesyonel bir alana taşımaya yönelik adımda VALORANT’ın resmi olarak düzenleyeceği kadınların ve marjinalleştirilmiş cinsiyetlerin dahil olacağı VCT Game Changers ile bu adımda resmileşiyor ve turnuvalar için bir adım atılıyor.

Kadınlar İçin Espor Sahnesi: Galorants ve Gen.G

Galorants’ın kurucusu ve Gen.G’nin yetenek geliştirme elçisi Nicci Barker:

Haziran 2020 görüşmelerimizde Galorant’ın buralara geleceğini tahmin etmiyorduk. O zamandan itibaren topluluğumuzu geliştirmek için Riot Games de dahil olmak üzere büyük isimlerle çalıştık.

Gen.G ile olacak olan işbirliği ile topluluğun yıl sonuna kadarki etkinliklerinde kadınlar için olumlu yönde yer açmaya ve desteklemeye devam etmeyi umuyoruz.

Gen.G’nin yetenek ve içerik direktör yardımcısı Amanda Kane:

 Aynı değer ve misyonu paylaşan Gen.G ve Galorants, hem amatör hem profesyonel kadınlara fırastlar sunarak gelişmeyi vaat ediyoruz.

Discord sunucularında 13.000’den fazla üyesi bulunan Galorants, espor alanında kadınları desteklemeye yönelik yalnızca kadınlara özel bir VALORANT sunucusudur.

Galorants’ın öncülüğünde yapılacak VCT Game Changers Academy turnuvalarının ilki 30 Temmuz- 1 Ağustos arasında gerçekleştirilecektir. Daha fazla bilgi için sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Company of Heroes 3 Duyuruldu

Sonraki İçerik

Netflix Oyun Çıkarmaya Başlayacak

Alakalı İçerikler