ESL IEM Köln İçin Yeni HUD ve Kupayı Duyurdu

Avatar photo
Takip Et
ESL’de yeni bir Counter-Strike dönemi IEM Köln ile başlıyor.

Counter-Strike, LAN’ların geri dönüşüyle yeni bir döneme giriyor. Bu dönem küresel turnuva organizatörü ESL tarafından IEM Köln’de tanıtılacak. Etkinliğin adı, Intel Grand Slam çatısı altına alındığından ESL Köln’den, IEM Köln olarak isim değişikliği yapıldı. Ama değişiklik yapılan tek şey bu değil.

Ekip bugün attığı bir tweet ile CS:GO HUD’nin IEM Köln’de görücüye çıkacağını doğruladı. Yeni HUD yayın tasarım ve geliştirme ekibi tarafından hazırlanmaktadır. ESL, orijinal HUD’nin Katowice 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana “en önemli yerleşim yeniden tasarımı” olarak adlandırıyor. Yakında yapılacak bir duyuru, özellikle yeni HUD ile ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkaracak.

Yeni bir HUD’ye ek olarak, “The Chalice” olarak bilinen IEM Köln kupası Temmuz ayında yeni bir form sergileyecek. ESL, Katowice kupasını inşa eden aynı zanaatkarların Köln’deki kupayı inşa etmekten sorumlu olduğunu ve kupanın en yeni versiyonunun “eski kupanın ilgili olduğu her şeyi içine alacağını” söylendi. IEM Katowice 2020, Natus Vincere’nin kupayı boş bir arena önünde kaldırdığı LAN’da gerçekleşen son CS:GO etkinliğiydi.

ESL
Natus Vincere’nin kaldırdığı Katowice 2020 kupası.

LAN rekabetinin geri dönüşüyle her şeyden önce sağlık ve güvenlik önlemleri her daim ön planda olacağı açıklandı. Etkinlik başlangıçta Malta’da bir stüdyoda yapılacaktı ancak oradaki karantina ve seyahat düzenlemeleri nedeniyle ortam Köln’deki bir otele taşındı. Oyuncular Köln’e geldiklerinde korona testine tabii tutulacak ve 3 gün karantinaya alınacak. Ayrıca diğer takımların oyuncuları ile temasa izin verilmeyecek. COVID-19 protokolleri nedeniyle sınırlı sayıda oyuncu kamerası olacak. Bu protokoller ilerleyen günlerde açıklanacak.

24 takım, 6 Temmuz’da başlayacak olan play-in aşaması, ardından grup aşaması ve ardından playoff ile üç aşamada mücadele edecek. Açılış maçları bire bir en iyisidir, serinin geri kalanı ise beşin en iyisi olan büyük finaller dışında üçün en iyisidir. Yeteneklerin tam listesi henüz takımlar tarafından açıklanmadı.

IEM Köln, hayranlar olmadan eskisi gibi olmayacak ancak LAN’a dönüş, hoş bir manzara ve rekabetçi CS:GO’nun bir sonraki çağında büyük bir hizmet sunacağının göstergesi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Forza Horizon 4’ün Son İçerik Güncellemesi Bugün Yayınlanıyor

Sonraki İçerik

NBK, VALORANT İçin CS:GO’dan Ayrıldı

Alakalı İçerikler
""