Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Dota 2 WePlay AniMajor Bugün Başlıyor

Avatar photo
Takip Et
WePlay AniMajor, 2 Haziran’da Kyiv’de başlıyor, ilk maç bugün 14.00’da.

Valve’ın ünlü Dota 2 sahnesi, geçtiğimiz sene Covid dolayısıyla en büyük turnuvasını gerçekleştirememişti. Bu sene Ağustos ayında İsveç’te yapılacak The International 10 öncesi,  sezonun ikinci ve son büyük turnuvasıyla (bu turnuvalara Major deniyor) karşımızda. WePlay AniMajor, Kiev’de sahne alıyor. TI10 öncesi bu son aşamada takımlar, görkemli The International’a katılmaya hak kazanmak için üst sıralara yerleşip, DPC Puanı denilen puanları kazanmaya hak kazanmak istiyor. Kazanan ekip, 200,000$ ve 500 DPC puanına sahip olacak. Sezon boyunca az puan toplamış takımlar için son şans diyebiliriz.

WePlay AniMajor turnuvası 11 gün sürecek.

İlk Major’ın ardından, kendi bölgelerindeki çekişmeli bir grup aşamaları sonrasında turnuvanın Wild Card’ına katılan takımlar bugün maçlarına başlıyor. Turnuvanın sistemine göre, Wild Card’dan iki takım Grup Aşamasına yükseliyor. Grup aşamasında da, grupların ilk iki takımları Playoff’ta Üst braket’e, 3. 4. 5. ve 6. takımları da Alt braket’e yerleşiyor. Playoff maçları WePlay Esports Arena Kyiv’de Ana Sahnede oynanıyor olacak.

Wild Card’ın ilk maçı TSİ 14.00’da Team Secret vs AS Monaco Gambit mücadelesi ile başlayacak.

Turnuvayı takip edecek misiniz? Sizce kim kazanacak? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Nvidia RTX 3070Ti ve RTX 3080Ti’ı Duyurdu

Sonraki İçerik

Battlefield 4 Amazon Prime Üyelerine Ücretsiz Oldu

Alakalı İçerikler
""