Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Microsoft ve Activision Blizzard Oyunları GeForce Now’a Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Microsoft ile Nvidia, Windows Store ve Activision Blizzard oyunlarını GeForce Now’a getirmek için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı.
Görsel 4: Microsoft ve Activision Blizzard Oyunları GeForce Now'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Microsoft ve Nvidia, iki şirket arasında yeni bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Microsoft ve Nvidia, Xbox PC oyunlarını Nvidia’nın bulut akış platformu GeForce Now’a getirecek 10 yıllık bir ortaklık üzerinde anlaştı.

Görsel 5: Microsoft ve Activision Blizzard Oyunları GeForce Now'a Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Windows Store’dan aldığınız oyunlar GeForce Now’da oynanabilecek.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının bir sonucu olarak ortaya çıkan anlaşma, Call of Duty de dahil olmak üzere çeşitli oyunları hizmete kazandıracak. Anlaşma aynı zamanda GeForce Now kullanıcılarının Windows Store’dan satın aldıkları oyunları herhangi bir ek çözüm kullanmak zorunda kalmadan oynayabilecekleri anlamına geliyor. Buna üçüncü parti sürümler de dahil.

Anlaşma, yakın zamanda Microsoft ve Nintendo arasında imzalanan ve Microsoft’un Call of Duty gibi oyunları Nintendo’nun platformuna “tam özellik ve içerik eşitliği” ile getirmek için 10 yıllık bir ortaklığı kabul ettiği anlaşmaya benziyor.

Duyuru, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili olarak Avrupa Komisyonu’nda yapılan son duruşmanın ardından geldi. Duruşmanın ardından Microsoft’tan Brad Smith, şirket ve Sony’nin Call of Duty’yi PlayStation’a getirmeye devam etmek için benzer bir anlaşma imzalamaya henüz yaklaşmadıklarını da açıkladı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: IGG Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzattı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

IGG Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzattı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Sons of The Forest Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sons of The Forest Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""