Şimdi Harekete Geçmezseniz Minecraft Hesabınızı Kaybedebilirsiniz

Avatar photo
Takip Et
Minecraft Java Edition hesabınızı hala Microsoft hesabınıza taşımadıysanız, 19 Eylül itibarıyla hesabınıza erişemeyeceksiniz.
Görsel 4: Şimdi Harekete Geçmezseniz Minecraft Hesabınızı Kaybedebilirsiniz - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Mojang’ın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından bir süre geçtikten sonra başlayan Mojang hesaplarından Microsoft hesaplarına geçişin tamamlanmasına çok kısa bir süre kaldı. Eğer geçiş sürecini kısa süre içinde tamamlamazsanız, Minecraft hesabınıza bir daha erişemeyebilirsiniz.

Microsoft’un Mojang satın almasının öncesinde Minecraft sahibi olan oyuncular bu zamana kadar Mojang hesabıyla oyuna erişebildiler. Ancak, stüdyo her oyuncunun sahip olduğu Mojang hesabını Microsoft hesabına geçirmesi gerektiğini söylediği için yakında artık bu yöntem kullanılamayacak.

Minecraft hesabınızı Microsoft hesabınıza geçirmeniz için son tarih Türkiye saatiyle 19 Eylül saat 18.00, bu tarihin sonrasında geçiş tamamlanmamış hesaplara giriş yapılamayacak. Microsoft hesabına bağlı olan hesaplar iki faktörlü doğrulama ve Mojang’a göre “geliştirilmiş güvenlik ve oyuncu güvenliği” sistemine sahip. Ek olarak geçişi tamamladığınızda Mojang tarafından bir pelerin ile ödüllendiriliyorsunuz. Geçiş yaptığınızda, Minecraft Java hesabınızdaki adınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Görsel 5: Şimdi Harekete Geçmezseniz Minecraft Hesabınızı Kaybedebilirsiniz - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft hesabı nasıl Microsoft’a taşınır?

Minecraft Java hesabınızı Microsoft hesabınıza bağlamak için tek yapmanız gereken Minecraft.net veya Minecraft Launcher’da bulunan profil sayfanıza gitmeniz gerekiyor.

Profil sayfanızda geçiş zamanınızın geldiğini söyleyen bir bildirim bulunuyor. Sadece tıklayın ve talimatları uygulayın. İşlem tamamlandığında, Microsoft hesabınızla hem Bedrock hem de Java sürümünü oynayabileceksiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Unity, Yeni Ücret Politikası İçin Özür Diledi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Unity, Yeni Ücret Politikası İçin Özür Diledi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı

Alakalı İçerikler
""