Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı

Avatar photo
Takip Et
Microsoft’un FTC ile olan davasının bir parçası olarak yayınlanan belgeler, “Brooklin kod adlı yeni bir Xbox Series X sürümünü ortaya çıkarttı.
Görsel 4: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Microsoft, Xbox Series X konsolunu 2024 yılında yepyeni bir tasarım ve özelliklerle yenilemeyi planlıyor. “Brooklin” kod adıyla anılan ve henüz duyurulmamış olan yenilenmiş konsol, bu hafta FTC ve Microsoft arasındaki davanın yeni belgelerinde yanlışlıkla ortaya çıktı.

Yeni Xbox Series X tasarımı mevcut konsolun köşeli tasarımının aksine silindirik bir yapıya sahip ve bir disk sürücüsüne sahip olmayacak. Microsoft’un dahili belgelerinde 2TB depolama alanı, güç dağıtımlı bir USB-C ön bağlantı noktası ve “yepyeni, daha sürükleyici bir kumanda” olduğu da ortaya çıktı.

Görsel 5: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital
Sızdırılan belgelerde yer alan “Sebile” kod adlı yeni kontrolcü.

“Sebile” kod adlı yeni kontrolcü bu yıl içerisinde duyurulacak ve ivmeölçer özelliğine sahip olacak. İki tonlu renk düzenine sahip olan kontrolcü; buluta doğrudan bağlantıyı, Bluetooth 5.2’yi ve Xbox Wireless 2 bağlantısını destekleyecek. Belgelerde “Sebile” kontrolcüsünün özellikleri arasında “hassas dokunsal geri bildirim” da yer alıyor. Ayrıca kontrolcü, daha sessiz düğmelere ve kontrol çubuklarına, şarj edilebilir ve değiştirilebilir bir bataryaya, modüler kontrol çubuklarına sahip olacak. İvmeölçer’in nimetlerinden “uyandırmak için kaldır” özelliği de bulunacak.

Görsel 6: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital
Sızdırılan konsolların görünümü.

Yeni Xbox Series X sürümü 499$’dan satışa çıkacak.

Microsoft ayrıca yeni Xbox Series X tasarımının içine Wi-Fi 6E desteği ve Bluetooth 5.2 desteği ekliyor ve verimliliği arttırmak için 6nm üretim sürecine geçiyor. Sızdırılan belgelerde yer alan bilgiye göre konsolda bulunan PSU’nun gücü %15 oranında azaltılacak. Microsoft, disksiz yeni Xbox Series X sürümünü Xbox Series X ile aynı fiyata yani 499 dolara satmayı planlıyor.

Görsel 7: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital
Microsoft’un yenilenen Xbox konsolları için yol haritası.

Evraklarda Microsoft, 1 TB depolama alanına sahip yenilenmiş bir Xbox Series S’in yanı sıra bu yeni Xbox Series X konsolu ve oyun kumandası için yaptığı çıkış planlaması yer alıyor. Microsoft siyah renkte yenilenmiş bir Xbox Series S’i piyasaya sürdü, ancak 2024’te Wi-Fi 6E desteği ve Bluetooth 5.2 ile başka bir yenileme yolda olabilir. Ayrıca bu yeni Xbox kumandasını da içerecek.

Görsel 8: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital
Xbox’ın ara nesil cihazları ve teknik özellikleri.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 9: Şimdi Harekete Geçmezseniz Minecraft Hesabınızı Kaybedebilirsiniz - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Şimdi Harekete Geçmezseniz Minecraft Hesabınızı Kaybedebilirsiniz

Sonraki İçerik
Görsel 10: Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic'den Kaldırıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic’den Kaldırıldı

Alakalı İçerikler
""