Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic’den Kaldırıldı

Avatar photo
Takip Et
EA Sports FC 24’ün çıkışına sayılı günler kala FIFA 23 dahil olmak üzere eski FIFA oyunları mağazalardan kaldırıldı.
Görsel 4: Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic'den Kaldırıldı - Rehber - Oyun Dijital

EA Sports FC 24’ün çıkış tarihine sayılı gün kala, FIFA 23 de dahil olmak üzere eski FIFA oyunları Steam, Epic, PlayStation ve Xbox mağazalarından satın alınamaz hale getirildi. FIFA 23, hala EA uygulaması aracılığıyla satın alınabiliyor gibi görünüyor ancak serinin diğer oyunları şu anda PC’de mevcut değil.

Steam mağazasında arama “FIFA” araması yaptığınızda görünen tek oyun EA’nın FIFA lisansını kaybetmesinin ardından çıkaracağı ilk oyun olan EA Sports FC 24 olacak. Epic Games Store’da ise FIFA 23 ve Ultimate Edition hala arama sonuçlarında gözüküyor fakat “mevcut değil” olarak listeleniyor. Xbox Store’da ise Game Pass’in sağladığı EA Pass aboneliği sayesinde FIFA 22 ve FIFA 23 mevcut görünüyor ancak listede gözükmesine rağmen satın alınamıyor.

FIFA 23 dahil serinin eski oyunları artık satın alınamıyor.

Görsel 5: Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic'den Kaldırıldı - Rehber - Oyun Dijital

FIFA 23’ün resmi sayfası çeşitli dijital mağaza vitrinlerine bağlantılar içeriyor. Steam bağlantısı sizi gerçekten de oyunun mağaza sayfasına götürüyor, ancak bu sayfa arama sonuçlarında görünmüyor. Sayfada yer alan uyarıda ise “Yayıncının talebi doğrultusunda EA SPORTS™ FIFA 23, artık Steam mağazasında ve aramalarda gösterilmeyecek.” ifadesi yer alıyor.

SteamDB’den edindiğimiz bilgiye göre FIFA 23, 21 Eylül Perşembe günü Steam’den kaldırıldı. EA Sports FC 24 için erken erişim bu güncellemeden bir gün sonra, 22 Eylül Cuma günü başladı. PlayStation Store’da, FIFA 22 ve FIFA 23 için çeşitli eklentiler ve oyun içi para paketleri hala mevcut, ancak bunun dışında seri listeden kaldırıldı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı - Rehber - Oyun Dijital

Disk Sürücüsü Olmayan Yeni Xbox Series X ve Kontrolcüsü Sızdırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 7: PlayStation CEO'su Jim Ryan, Görevden Ayrıldı - Rehber - Oyun Dijital

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Görevden Ayrıldı

Alakalı İçerikler
""