GTA 6 Fragmanı Erken Yayınlandı

Avatar photo
Takip Et
Grand Theft Auto 6’nın fragmanı, başlangıçta planlanandan çok daha önce yayınlandı ve nihayet Vice City’yi ne zaman ziyaret edeceğimizi biliyoruz.
Görsel 4: GTA 6 Fragmanı Erken Yayınlandı - Rehber - Oyun Dijital

Rockstar Games, yaşanan bir sızıntı üzerine Grand Theft Auto 6 fragmanını yayınlanmasından birkaç saat önce yayınladı. GTA 6’nın 2025 yılına kadar çıkmayacağını da doğrulamış oldu. Dahası, piyasaya çıktığında bir PC sürümüne de sahip olamayacağız gibi görünüyor.

Rockstar Games aslında bu oyununun fragmanını 5 Aralık’da yayınlamayı planlıyordu. Ancak, düşük kaliteli bir kopyanın Twitter’da yer bulması ve hızla yayılması üzerine geliştirici düğmeye bastı ve fragmanın orijinal yüksek kaliteli versiyonunu yayınladı.

Fragmana birazdan değineceğim ancak Rockstar’ın GTA 6’nın çıkış tarihi aralığını paylaştığı son kısımdan başlayacağım. Grand Theft Auto 6, 2025 yılında piyasaya sürülecek. Evet, Vice City sokaklarını tekrar ziyaret edebilmeniz için bir yıldan fazla beklemeniz gerekiyor. Bu kötü haber.

İyi haber ise, bu muhteşem fragmana bakılırsa, beklediğinize değecek. Bu Grand Theft Auto’nun ve Vice City’nin şimdiye kadar göründüğü en iyi hali. Eğer bilmiyor olsaydım Unreal Engine 5 kullanıldığını söylerdim ama aslında Rockstar’ın kendi motoru olan RAGE kullanılıyor.

Daha kötü haberlere dönecek olursak, Take-Two Interactive’in yatırımcılarına yaptığı basın açıklamasına göre, GTA 6 2025 yılında sadece Xbox Series X|S ve PlayStation 5’te piyasaya sürülecek.

Basın bülteninde Rockstar, GTA 6’nın PC’ye geleceğinden hiç bahsetmiyor ancak “Take-Two Interactive Software, Inc’in bir yayıncı şirketi olan Rockstar Games, Grand Theft Auto VI’nın 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e geleceğini duyurmaktan gurur duyar” diyor. GTA 5 PC oyuncuları da piyasaya sürüldüğünde birkaç aylık bir gecikmeyle karşılaştığı için bu tamamen şaşırtıcı değil.

Grand Theft Auto 6 İlk Fragmanı

Fragman oldukça kısa, ancak muhteşem grafikler bir yana, kayda değer birkaç şey daha var. Oyun modern bir Vice City’de geçiyor ve söylentilere göre en az bir kadın kahraman var. Söz konusu karakter eski bir mahkûm olan Lucia ve erkek arkadaşı (oynanabilir olduğu da söyleniyor) bir dükkânı soyarken gösteriliyor.

Fragman bize kumsalları ve vahşi gece hayatıyla Vice City’ye güzel bir bakış atmamızı sağlıyor, ancak Everglades tarzı bir bataklığa benzeyen bir görüntü de veriliyor. Yani, Grand Theft Auto 5 ve ondan önceki Grand Theft Auto: San Andreas’ta olduğu gibi, kent merkezinin ötesinde de dolaşabileceğiz.

yunu kare kare incelemek dışında her şey bu kadar, ancak yine de heyecanlanacak çok şey var. Rockstar’ın GTA 6’nın 2025’teki çıkışına kadar daha fazla bilgi paylaşmasını ve daha fazla fragman yayınlamasını bekleyebilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Life Is Strange Çıkışından 8 Yıl Sonra 20 Milyon Satışa Ulaştı - Rehber - Oyun Dijital

Life Is Strange Çıkışından 8 Yıl Sonra 20 Milyon Satışa Ulaştı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Insomniac Games'i Hedef Alan Hacker Grubu 1,3 Milyon Dosya Yayınladı - Rehber - Oyun Dijital

Insomniac Games’i Hedef Alan Hacker Grubu 1,3 Milyon Dosya Yayınladı

Alakalı İçerikler
""