Life Is Strange Çıkışından 8 Yıl Sonra 20 Milyon Satışa Ulaştı

Avatar photo
Takip Et
Resmi Life Is Strange hesabının yaptığı paylaşıma göre oyun çıkışının 8. yılında 20 milyon satışa ulaştı.
Görsel 4: Life Is Strange Çıkışından 8 Yıl Sonra 20 Milyon Satışa Ulaştı - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Life Is Strange ilk olarak yaklaşık sekiz yıl önce piyasaya çıktı ve bu hafta itibariyle orijinal oyun 20 milyon oyuncuya ulaştı.

Resmi Life Is Strange Twitter hesabından da doğrulandığı üzere, oyun resmi olarak 20 milyon oyuncuya ulaştı. “Herkese mutlu Şükran Günleri! Çok minnettar olduğumuz bir şey var – orijinal Life Is Strange 20 milyondan fazla oyuncuya ulaştı!” şeklinde bir tweet atıldı. “Oynadığınız için her birinize teşekkür etmek istiyoruz!”

Hayranı olun ya da olmayın, orijinal oyun ve sayısız bölümü o zamanlar eleştirel olarak iyi karşılandı, çok sayıda devam oyunu ve yan ürün ortaya çıkardı. Serinin en yeni oyunu Life Is Strange: True Colors, 2021 yılında piyasaya sürüldü ve yine genel olarak oldukça olumlu eleştiriler aldı. Bu özel oyun, daha önce orijinal 2015 oyununun devam oyunu olan Life Is Strange Before the Storm’u geliştiren Deck Nine tarafından geliştirildi.

Orijinal geliştirici Don’t Nod’un seriye son katkısı 2018 yapımı Life Is Strange 2 oldu, ancak yılın başında yayınlanan yeni bir görsele göre şirket, 90’lara özgü görünen bir sonraki oyununun tanıtımını yaptı. Life Is Strange oyun serisine stilistik olarak benzeyen bu isimsiz oyunun yanı sıra, geliştiriciden gelecek bir sonraki oyun, ilk olarak geçen yıl The Game Awards’ta ortaya çıkan spektral aksiyon RPG Banishers Ghosts of New Eden. Oyunun bu yıl çıkması beklenirken, Don’t Nod Eylül ayında oyunun 13 Şubat 2024 tarihine ertelendiğini duyurdu.

Şu anda ufukta yeni bir Life Is Strange oyunundan söz edilmiyor, ancak şu anda orijinal oyunu Life Is Strange: Remastered Collection aracılığıyla PlayStation, Xbox, Switch veya PC’de oynayabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: The Game Awards 2023 Adayları Belli Oldu (Tam Liste) - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

The Game Awards 2023 Adayları Belli Oldu (Tam Liste)

Sonraki İçerik
Görsel 6: GTA 6 Fragmanı Erken Yayınlandı - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

GTA 6 Fragmanı Erken Yayınlandı

Alakalı İçerikler
""