PUBG Battlegrounds Oyuncu Sayısında %486 Artış Yaşadı

Avatar photo
Takip Et
PUBG Battlegrounds yapımcısı Krafton, oyun ücretsiz olduktan sonra oyuncu sayısında %486 artış yaşadıklarını duyurdu.
Görsel 4: PUBG Battlegrounds Oyuncu Sayısında %486 Artış Yaşadı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PUBG Battlegrounds oyununun yapımcısı Krafton, geçtiğimiz günlerde oyunu ücretsiz yapmaya karar verdiklerini duyurmuştu. Krafton, bu kararın ardından yaptıkları bir diğer açıklama ile oyuncu sayısının eskiye oranla %486 artış gösterdiğini duyurdu.

PUBG Battlegrounds Oyuncu Sayısı

Eski adı PlayerUnknown’s Battleground olan PUBG Battlegrounds neredeyse 2 haftadır ücretsiz olarak oynanabilir durumda. Oyuncu sayısında ki değişim Krafton şirketini bu kararlarından memnun bırakacak gibi duruyor.

Toplam oyuncu sayısında %486’lık bir artış gördüklerini belirten şirket, Steam üzerinde oyunu aynı anda oynayan oyuncu sayısının 690,000’i gördüğünü duyurdu.

Görsel 5: PUBG Battlegrounds Oyuncu Sayısında %486 Artış Yaşadı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PUBG Battlegrounds Güncel Durumu

Krafton, yeni oyunculardan kaynaklı olarak en çok oynanan modun “Öğretici” olduğunu ve Taego ile Erangel haritalarının oyuncuların tercihi olduğunu söyledi.

Krafton, PUBG Battlegrounds oyununu 27-30 Ocak tarihileri arasında en az 1 saat oynayan oyunculara özel içerikler ve 17 Şubat tarihinden önce giriş yapan herkese “Orbital Vanguard Kostümü” hediye edeceğini belirtti.

Zaten Ücretsiz, Neden Şans Vermeyelim?

Oynaması ücretsiz bir modeli benimsemenin başlangıçtan itibaren PUBG için faydalı olduğuna dair işaretler zaten vardı. Değişikliğin ardından eşzamanlı oyuncu sayısı iki katına çıktı ve başlangıçta oyun için tam fiyat ödeyen oyuncuların sorunları onlara “Battlegrounds Plus” sistemi otomatik olarak verilerek çözüldü.

Görsel 6: PUBG Battlegrounds Oyuncu Sayısında %486 Artış Yaşadı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite, Call of Duty: Warzone ve Apex Legends gibi rakip battle royale oyunlarının da ücretsiz olması, Krafton şirketinin bu kararının doğru olduğunu gösteriyor.

PUBG ve Krafton şu anda popülerliğin tadını çıkarıyor fakat çokta rahatlamamaları lazım. Oyuncu sayısını yüksek tutmak için yeni içerikler ve sağlam bir oyun deneyimi sunmaları gerekecek. Eğer bunu sağlayamazlarsa oyuncular düzenli olarak yeni içerikler ve iyi deneyim sunan diğer oynaması ücretsiz battle royale oyunları için PUBG oyununu terk edebilirler.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 7: Minecraft Örs Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Minecraft Örs Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 8: Valve, Steam Deck'in Çıkış Tarihini Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valve, Steam Deck’in Çıkış Tarihini Duyurdu

Alakalı İçerikler
""