Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Görevden Ayrıldı

Avatar photo
Takip Et
Sony, PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın görevinden ayrıldığını ve Mart 2024’te emekli olacağını açıkladı.
Görsel 4: PlayStation CEO'su Jim Ryan, Görevden Ayrıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony, PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın görevinden ayrıldığını ve Mart 2024’te emekli olacağını açıkladı. Hiroki Totoki, Ekim 2023’te Sony Interactive Entertainment’ın Yönetim Kurulu Başkanı olacak ve ardından Ryan’ın resmi olarak emekli olacağı 1 Nisan’da şirketin geçici CEO’su olarak görevi devralacak.

Ryan yaptığı açıklamada, “30 yılın ardından Mart 2024’te SIE’den emekli olmaya karar verdim. Çok özel bir şirkette sevdiğim bir işi yapma, harika insanlarla ve inanılmaz ortaklarla çalışma fırsatını çok sevdim” dedi.

Görsel 5: PlayStation CEO'su Jim Ryan, Görevden Ayrıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PlayStation 5’in başarısının mimarı Jim Ryan, emekli oluyor.

Totoki sözlerine şöyle devam etti: “Jim Ryan’a, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesindeki büyük başarı da dahil olmak üzere Sony’deki 30 yıllık kariyeri boyunca gösterdiği üstün başarı ve katkılardan dolayı en içten şükranlarımı sunuyorum.”

Ryan son zamanlarda Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını engellemeye çalışmasıyla gündemdeydi. Özellikle Call of Duty’nin Microsoft’a özel bir ürün haline gelmesinin oyun camiasına zarar vereceğini ve satın almanın bir bütün olarak rekabete aykırı olacağını iddia etti.

Ryan ayrıca, Sony’nin büyük başarı yakalayan PS4 ile video oyun endüstrisindeki en baskın yıllarını yaşadığı sırada PS5’in piyasaya sürülmesini de denetledi. Ayrıca, hayranların tepkisi üzerine PS3 ve PS Vita dijital vitrinlerini kapatma kararını tersine çevirdi ve Sony’yi daha fazla hizmet olarak oyun içeren yeni bir girişime itti. Ryan, Insomniac Games, Bungie ve Housemarque dahil olmak üzere Sony’nin en yüksek profilli satın almalarının çoğunu yönetti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic'den Kaldırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Eski FIFA Oyunları Steam ve Epic’den Kaldırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 7: Counter Strike 2 Konsol Komutları ve Hileleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Counter Strike 2 Konsol Komutları ve Hileleri

Alakalı İçerikler
""