Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Starfield “NASA-punk” Estetiğinde Olacak

Takip Et
Bu yılsonu çıkış yapacak Starfield’ın estetik yaklaşımı hakkında açıklamalar yapıldı.
Görsel 4: Starfield "NASA-punk" Estetiğinde Olacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bethesda’nın bu yıl sonunda çıkaracağı Starfield’ın arkasındaki geliştiricilerden ikisi, Istvan Pely ve Rick Vicens, oyunun estetik yaklaşımı ile ilgili konuştu. Oyunun estetik stil açısından “NASA-punk” olarak tanımlanacağını söylediler.

Istvan Pely, “Bu projenin başlarında, bu oyunun genel estetiğini oluşturmaya çalışırken, biraz daha temelli ve ilişkilendirilebilir bir bilimkurgu evreni tanımlamak için ‘NASA-punk’ terimini türettik,” dedi. “Çok gerçekçi bir çekim istedik. Günümüz uzay teknolojisinden bir çizgi çekebilir ve oradan geleceğe tahminde bulunabilirsiniz, böylece inanılır ve ilişkilendirilebilir olur.”

Bu da bize anlamlandıramadığımız ileri teknoloji terimleri duymayacağımızı ve gerçekçi bir ileri görüşle karşılaşacağımızı söylüyor. Baş Sanatçı Pely’nin istediği şey oynayan insanların yıllardır bilimkurgularda duyup asla anlamlandıramadığı ve derinliksiz bilimkurgu yerine; insanları içine çeken ve kafasında mantığa kavuşturabileceği bir gelecek oluşturmak. Hepimiz güvenlik kalkanlarının devreye alındığını duyarız ama nasıl bir teknoloji ile bunun yapıldığını anlamlandırmak ve gelecek hayallerimize konumlandırmak zor.

Starfield 11 Kasım’da çıkış yapacak.

Baş Animatör Rick Vicens, “NASA-punk dediğinizde, sanat ekibi bu iki kelimeyi anında anlayıp işe yarayabileceğini düşündü” dedi. “Sanat yönetimimiz için mükemmel bir terimdi ve herkesi aynı akışta tutmak ve tutarlı bir üslupla çalışmaktı. Bir anda aklıma geldi. Projenin başlangıcında, bu terimin bizim için kritik olduğunu düşünüyorum.”

Oyunun hayranları, Journey Through Space kazanma şansı için bir yarışmaya katılabilir. Resmi medya grubu, “Tek yapmanız gereken 31 Mart 2022’ye kadar Constellation grubuna üye olmak ve seçilmek için hak kazanacaksınız” dedi. “Zaten bir Constellation üyesiyseniz, hazırsınız! Son teslim tarihi geçtikten sonra rastgele iki üye seçilecek ve kazananlar Mike Butkus ve Oyun Direktörü Todd Howard tarafından imzalanmış özel bir yüksek kaliteli baskı alacaklar.”

Pely ve Vicens tarafından yapılan açıklamalar, 11 Kasım 2022’de nihayet tüm platformlar için piyasaya sürüldüğünde oyuncuların Starfield’da neler bulabileceğini gösteriyor. Oyun, ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te mevcut olacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: PlayStation VR2'nin İlk Görselleri Paylaşıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

PlayStation VR2’nin İlk Görselleri Paylaşıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Cris Tales Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Cris Tales Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""