Roblox’un Meşhur Ses Efekti “oof” Oyundan Kaldırıldı

Avatar photo
Takip Et
Lisans sorunu nedeniyle Roblox, meşhur ölüm ses efekti “oof” oyundan kaldırdı ve yeni bir ses ile değiştirdi.
Görsel 4: Roblox’un Meşhur Ses Efekti “oof” Oyundan Kaldırıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Roblox resmi twitter hesabında paylaşılan bir tweet dizisinde, yaşanan bir lisans sorunu nedeniyle “oof” ölüm ses efektinin Roblox’tan çıkarıldığını bunun yerine yeni bir varsayılan sesle değiştirildiğini açıkladılar.

Tweet, ekibin oyun içi Avatar Mağazasını hem eski hem de yeni seslerde genişletmeyi amaçladığını da içeriyordu. Bunun, ünlü “oof” ses efektinin bir gün oyuna geri dönebileceği anlamına gelip gelmediği anlamına gelip gelmediği ise bilinmiyor. Ancak, oyunun hayranları bu değişiklikten kesinlikle memnun değiller.

Roblox Yeni Ölüm Sesi

Kotaku’nun bir raporuna göre, ünlü “oof” ses efekti, Roblox’un geliştiricilerine ait değildi. Bunun yerine, Tommy Tallarico olarak bilinen bir kişi tarafından oluşturulmuştu. Hem Roblox hem de Tallarico, bir Roblox deneyimi yaratan herkesin “oof” ölüm sesini kullanmak için 100 Robux ödemek zorunda kalacağı bir anlaşmaya vardıkları bildirildi.

İki taraf arasındaki anlaşmanın tam olarak ne olduğu bilinmiyor çünkü Roblox artık resmi olarak oyundan sesi kaldırmış durumda.

Roblox geliştiricileri tarafından yapılan canlı yayında, yakında “doğrudan yaratıcılardan ve lisans verenlerden lisans satın alarak ses ekleme yeteneği” ekleyeceklerini söyledi. Kullanıcılar ayrıca avatarları için kıyafetleri özelleştirdikleri gibi sesleri de özelleştirebilecekler.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Minecraft FPS Arttırma

Minecraft FPS Arttırma Rehberi

Sonraki İçerik
Görsel 5: Endonezya'da Steam ve Epic Yasaklandı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Endonezya’da Steam ve Epic Yasaklandı

Alakalı İçerikler