Battlefield 2042’de Bot Oyuncular Yer Alacak

Takip Et
DICE, Battlefield 2042’de bot kullanılacağını dolayısıyla maçlarınızın daima tam dolu olacağını açıkladı.

DICE, Battlefield 2042 hakkında botların oyunda kullanıldığını ve nasıl çalıştığını ortaya çıkaran yeni bir bilgi yayınladı.

EA’in sitesinde yer alan bir gönderide DICE, Battlefield 2042 ile birlikte seriye yapay zeka(AI) askerlerin eklendiğini açıkladı.

Battlefield 2042; PC ve yeni nesil konsollarda 128 oyuncuya kadar sunucu kapasitesi sunarken, Playstation 4 ve Xbox One için 64 kişilik kapasite sunacak. Ayrıca daha önceki haberimizde belirttiğimiz üzere oyunda tek oyunculu (hikaye) modu veya bir battle royale modu olmayacak.

DICE konuyla ilgili “Sadece çok oyunculu bir oyun olarak size ne zaman ve nasıl oynamak istediğinize uygun bir Battlefield 2042 tecrübesi sunmak bizim için önemli.” dedi.

Dolayısıyla, çok oyunculu modda bot oyuncular, “konumunuz fark etmeksizin maçlarınızın dolu kalmasını sağlamak adına” sunucu kapasitesini doldurmak için kullanılacak ve eksik oyuncuların yerini alacak.

CO-OP moduysa arkadaşlarınızla bot oyunculara karşı oynama imkanı sunarken, tek oyunculu mod sayıları 127’ye kadar çıkarılabilen bot oyunculara karşı savaşma şansı tanıyor.

Geleneksel modlardan Bölge Ele Geçirme (Conquest) ve Cephe Yarma (Breakthrough), Topyekun Savaş seçeneği altında oyunda yer alacak, aynı zamanda hakkında pek fazla bilgiye sahip olmadığımız Hazard Zone isimli yeni bir oyun modu da oynanabilir olacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Razer’dan Rainbow Six Siege Özel Seri Kulaklık

Sonraki İçerik

GTA Online PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor

Alakalı İçerikler
""