Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Battlefield 2042 Resmi Olarak Tanıtıldı

Avatar photo
Takip Et
Ardı ardına gelen sızıntılardan sonra, yeni Battlefield 2042 tanıtıldı ve bizi 128 kişilik devasa savaşlar bekliyor.

Haftalardır beklediğimiz E3’ün başlamasıyla ilk bomba bırakıldı. Battlefield 2042 canlı yayında bir tanıtım videosu ile açıklandı. Battlefield 2042, PC, PS4, PS5, Xbox One, ve Xbox Series X/S platformlarında 22 Ekim’de piyasaya sürülecek. Oyun motoruyla yaptıkları fragmanda çeşitli haritalarda savaşları gösterirken, daha önce olmadığı kadar büyük ve etkileyici savaşlar olacağını açıkladılar. Asıl oynanış videosunun 13 Haziran’da Xbox ve Bethesda sunumunda gösterilmesi bekleniyor.

Battlefield 2042’de Tek Oyunculu ve Battle Royale modları bulunmuyor.

Yeni Battlefield’ın tek kişilik bir hikaye modu ile beraber geçtiğimiz senelerin furyası olan Battle Royale modunun olmaması gerçekten şaşırttı. Battlefield 5′te geç yayınlanan ve çok da beğenilmeyen Firestorm (Battle Royale) modundan sonra, DICE hatalarından ders almış gibi görünüyor. Tüm odaklarını daha büyük ve daha gerçekçi çok-oyunculu modlarına çevirmişler. Fortnite’ın yaptığı gibi çeşitli güncellemeler ile gelişen ve ilerleyen bir hikaye anlatıyor olacaklar.

Yeni Battlefield’da, ekonominin çöktüğü, okyanus seviyelerinin değiştiği ve Dünya’nın facianın eşiğinde olduğu 2042 yılında No-Pat bir askeri oynayacağız. Ülkelerin kendini koruyamaması, sınırlarını mültecilere kapamasıyla ve tüm ekonomik ve politik olayların sonucunda, bizimde içinde olduğumuz No-Pat (Vatansız) denen bir grup insan ortaya çıkmış. Ana oyunun olaylarından iki sene öncesinde bir iletişim kararması ile, ABD ve Rusya kaynakların paylaşımı için bir kavgaya tutuşuyor. Süper güç bu iki ülke, bahsedilen No-Pat’leri kendi güçlerine katmak istiyorlar. Böylelikle biz, ABD ve Rusya arasındaki Dünya Savaşı’nda taraf seçmek zorunda kalacağız.

3 ana Çok-Oyunculu mod olacak:

  • All Out War. Battlefield serisinin klasiklerinden Conquest ve Breakthrough(Cephe Yarma) modlarını içeren bir savaş.
  • Hazard Zone. Yeni ve bilinmeyen ekip-bazlı bir oyun modu.
  • Üçüncü ve henüz açıklanmayan bir oyun modu.

Yapımcının açıklamasına göre, daha önce bahsettiğimiz gibi, bu sefer bizi bekleyen bir Battle Royale modu bulunmuyor. Türünün başarılı isimlerinden aldığı gelişen hikaye ve Battle Pass sistemi gibi özellikler ile birlikte, kendilerinin de en iyi yaptıkları işe odaklandıklarını da ekledi: Geniş kara, hava ve deniz savaşları.

PC, PS5 ve Xbox Series X/S’te, yani yeni jenerasyonda bizi 128 kişilik devasa savaşlar bekliyor olacak. Eski nesiller ise 64 kişiyi destekliyor olacak. Bu devasa haritalarda rakiplerimizin yanı sıra, hortumlar, kum fırtınalar ve daha fazlası gibi değişken hava koşulları ile savaşıyor olacağız.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Assassin’s Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

VALORANT’ta Ruslar Artık Sesli Sohbeti Kullanabilecek

Alakalı İçerikler
""