GTA Online PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor

Takip Et
Rockstar, 16 Aralık’ta PS3 ve Xbox 360’ın GTA Online sunucularını kapatacağını duyurdu.

Aralık ayında GTA Online’ın Playstation 3 ve Xbox 360 için kapatılacak olan sunucularının yanısıra web sitesi istatistik takibi, online çok oyunculu ve liderlik sıralaması özellikleri de Max Payne 3’ün aynı sürümü için 16 Eylül’de kapatılacak.

LA Noire’in Playstation 3 ve Xbox 360 için web sitesi takibi (website tracking) de 16 Eylül’de sonlandırılacak.

GTA Online sunucularının kapatılması, hikaye moduna etki etmeyecek.

Tüm bu değişiklikler, iki platformdaki bahsi geçen oyunların Hikaye Modu’na erişimde ve önceki ilerlemelerde bir etki yaratmayacak.

Rockstar, GTA Online’ın PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarındaki destek ve güncellemelerine odaklanabilmek adına bahsi geçen hizmetlerin sonlandırıldığını açıkladı. Bu değişiklik oyun stüdyosuna aynı zamanda gelecek sonbaharda piyasaya sürülecek olan yeni geliştirilmiş ve genişletilmiş GTA 5 sürümlerinde ve GTA Online’ın Playstation 5 ile Xbox X/S serilerine hazırlanmasında da yardım sağlayacaktır.

Ek olarak; GTA Online için Shark Cash Kartlarının, Playstation 3 ve Xbox 360 için satışı 15 Eylül itibariyle durdurulacak.

Ne yazık ki oyuncular bu kapatılacak olan platformlardaki GTA Online ilerlemeleri Playstation 4 ve Xbox One gibi desteklenen platformlara aktaramayacaklar. Böyle bir özellik bulunmadığından ötürü Rockstar bu ihtimalin olmadığını söyledi.

Aynı zamanda, Shark Kartları gibi sanal para ve mal alımlarının da platform bazlı yapıldığından dolayı geri ödemesi veya aktarımı olmayacak.

GTA 5, 17 Eylül 2013 tarihinde Playstation 3 ve Xbox 360 için yayınlandı. Playstation 4 ve Xbox One için yayınlanması ise bir yıl sonra Kasım ayında gerçekleşti.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Battlefield 2042’de Bot Oyuncular Yer Alacak

Sonraki İçerik

Steam Next Fest İle Yüzlerce Bedava Demoyla Başlıyor

Alakalı İçerikler
""