TemizTwitch Etiketi TBMM’ye Taşınıyor

Avatar photo
Takip Et
Birçok Twitch yayıncı tarafından desteklenen #TemizTwitch hareketi TBMM’ye sunuldu.
Görsel 4: TemizTwitch Etiketi TBMM'ye Taşınıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Geçtiğimiz günlerde Twitch’in verilerinin, anonim bir 4chan kullanıcısı tarafından internete sızdırılmasının ardından Türkiye’de ve dünya çapında birçok yayıncının bit sistemini kullanarak kara para aklama gibi suçlara karıştığı iddiası ortaya saçıldı.

İrem “ClumsyKitty” Sakmar ve Ahmet “Jahrein” Sonuç önderliğinde başlatılan Twitter’da #TemizTwitch etiketi Twitch platformunda yayın yapan onlarca yayıncı tarafından desteklendi. Türkiye gündeminde 1. sıraya oturan #TemizTwitch etiketi ülkemiz siyasileri tarafından da ilgiyle karşılandı.

Ahmet “Jahrein” Sonuç’un tweetini alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Twitch üzerinden çalıntı kredi kartlarıyla para aklama suçunu işleyen ekonomik çıkar amaçlı suç örgütlerinin amaçları doğrultusunda faaliyet gösteren bir grup yayıncı hakkında konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyacağını duyurdu.

#TemizTwitch etiketi CHP İstanbul Milletvekili tarafından TBMM’ye önerge olarak sunuldu.

#TemizTwitch etiketi, Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti ve CHP Milletvekilleri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bugün yaptığı paylaşımla “Twitch uygulaması üzerinden milyonlarca dolar kara para aklayan ekonomik çıkar amaçlı suç örgütleri ile suç geliri temin eden yayıncılar hakkında önergeyi” Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sunduğunu; konunun MASAK tarafından incelenmesi gerektiğini belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in ilgili tweeti.

Umarız, ilgili suçu işleyen yayıncı sıfatındaki kişiler gerekli cezaları alır ve bu gibi yollarla haksız kazanç kazanan insanlara ibret niteliğinde bir sonuç ortaya çıkar. Twitch’in her zaman, insanların sadece hakkettiğini kazandığı bir yayın platformu olması dileğiyle.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Sangal Esports Oyuncuları VALORANT’a Geçti - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sangal Esports Oyuncuları VALORANT’a Geçti

Sonraki İçerik
Görsel 6: Twitch Bit Olayı Hakkında Açıklamada Bulundu - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Twitch Bit Olayı Hakkında Açıklamada Bulundu

Alakalı İçerikler
""