Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

VCT Game Changers EMEA 27 Eylül’de Başlıyor

Avatar photo
Takip Et
Kadın esporculara özel olarak düzenlenen VCT Game Changers EMEA bölgesi için Riot tarafından duyuruldu.
Görsel 4: VCT Game Changers EMEA 27 Eylül'de Başlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VCT Game Changers turnuvasının Kuzey Amerika, Latin Amerika, Brezilya ve Güneydoğu Asya’daki başarısını gözlemleyen ve sürdüren Riot Games, VCT Game Changers’ın EMEA bölgesine genişlediğini duyurdu. Duyuru nihayet Avrupa’ya kadınlar ve marjinalleşmiş cinsiyetler için resmi bir VCT turnuvası oluşturulduğunu açıklıyor.

NA formatı gibi, turnuva “seri” olarak adlandırılan üç turnuvaya sahip olacak. Üç turnuvanın ilki 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında, Masters Berlin ve son şans elemelerinden arasında olacak.

VCT Game Changers, kadınların ve marjinalleşmiş cinsiyetlerin rekabet edebilmeleri ve rekabetçi bir şekilde gelişebilmeleri için güvenli bir alan sağlamak üzere oluşturuldu. Nihayetinde amaç, becerilerini birincil VCT turnuvalarında rekabetçi olduklarını görecek bir seviyeye geliştirmek. Örneğin, NA bölgesinden Cloud 9 White VCT açık elemelerine katılacak kadar rekabetçi olduğunu kanıtlayan bir takım.

VCT Game Changers EMEA turnuvası VCT sezonuna biraz geç gelse de EMEA bölgesindeki kadın ve marjinalleşmiş cinsiyetlerin cesur sahnesi oldukça aktifti.

BBL Queens, Oxxgen Esports, SuperMassive Blaze gibi kadın takımları ilk kez Riot tarafından düzenlenen bir turnuvada güç gösterisine çıkabilecek.

VCT Game Changers EMEA’nın Detayları

VCT Game Changers EMEA serisinin, ilk iki turnuvası için 20.000€ ödül havuzu için yarışacak 64 takıma kadar katılım sağlanılabilecek. 15-21 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan üçüncü seri 50.000 €’luk bir ödül havuzuna sahip olacak.

25 Ekim-31 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan 2. turnuva, “Hepsi Bir Arada” şeklinde olacak yani, 3 ekip üyesi kadın olduğu sürece karma takımları ağırlayacak. İlk seri 27 Eylül’de başlıyor.

VCT Game Changers EMEA Tarihleri

  • 27 Eylül – 3 Ekim
  • 25 Ekim – 31 Ekim
  • 15 Kasım – 21 Kasım

VCT Game Changers EMEA Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turnuvaya katılmak için başvuruları buradan yapabilirsiniz. Turnuvaya katılmak için aşağıdaki şartları karşılamanız gerekiyor:

  • Takımlar 5 kadın oyuncudan oluşmalıdır.
  • En az Platinum 1 rütbesinde olmak gerekiyor.
  • Katılımcılar, başvuru yaptıkları tarihte en az 16 yaşında olmalıdır.
  • Aktif kadroda en az 3 EMEA bölgesinde ikamet eden oyuncu olmalıdır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Assasins Creed Valhalla İçin Büyük Güncelleme Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Assasins Creed Valhalla İçin Büyük Güncelleme Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Far Cry 3 Ubisoft Connect'te Ücretsiz - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Far Cry 3 Ubisoft Connect’te Ücretsiz

Alakalı İçerikler
""