VALORANT İçin Act Temelli Turnuva Sistemi Gelebilir

Takip Et
Riot, Act süresince elde edilen başarıları referans alan bir turnuva sistemi üzerinde çalışıyor.

VALORANT için gelecek oyuncu turnuvaları, act boyunca oyuncuların diğer takımlarla yarışacağı şekilde düzenlenebilir. Ek olarak, kazanan takımlar da diğer kazanan ekiplerle yarışacağı bir final turnuvasına davet edilecek.

VALORANT’ın rekabetçi oyuncuları, diğer beşli ekiplerle karşılaşacakları dereceli maç sistemini sürekli olarak istemekteydi.  Riot, henüz dereceli sistemine bunu dahil edebilecek bir yol açıklamış değil ancak beşli ekiplerin birbirleriyle rekabet etmesini sağlayacak bir “Act Temelli Turnuva Sistemi” üzerinde çalıştığını duyurdu.

Açıklama EvrMoar (Twitter: @RiotEvrMoar) tarafından şu şekilde yapıldı;

“Act Temelli Turnuva Sistemi” üzerinde çalışıyoruz.

  • Act süresince turnuvalardan birini kazanırsanız, “Act’ın Sonu” büyük turnuvasına davet elde edersiniz.
  • Takım Büyüklüğü 5-7, maçlar arasında oyuncu değiştirebilmenizi istiyoruz.
  • Tüm bunlar çalışma aşamasında (Tahmini çıkış süresi değil)!

ActYeni turnuva sisteminde 5-7 kişilik takımlar oluşturulabilecek. Bu takımlar act süresince gerçekleşecek turnuvalarda rekabet edebilecekler.

Bu turnuvaların kazananı olmak, takımlara sezon sonu turnuvasına katılma hakkı kazandıracak, böylece act sonunda en az bir turnuva kazanmış takımlar arasında act sonu turnuvası gerçekleştirilecek. Yedeklerden destek gerektiği zaman ekipler, maçlar arasında oyuncu değişikliği yapabilecek.

Riot, bu turnuvaların hala geliştirme aşamasında olduğunu ve bu yeni sistem için bir tahmini yayınlanma süresi belirlemediklerini doğruladı. Episode 3/ Act 1 süresince gelmesi öngörülmemekle, sistemin en son halini ne zaman alacağı bilinmemekte. Yeni sistem, Riot Games’in bir diğer oyunu League of Legends’da uyguladığı Clash Turnuvaları sistemine benzemekte.

Aynı zamanda bu turnuvaların sonucunda elde edilecek ödül de onaylanmış değil, ama genel anlamda oyun içi bir eşya ya da ödül verilmesi olası gözüküyor. Beşerli ekipler için tam anlamıyla bir çözüm sayılmasa da doğru yolda atılmış bir adım olduğu söylenebilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: Windows 11 Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

For Honor Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler