Ukraynalı Asker Savaş Becerilerini Video Oyunlarına Borçlu Olduğunu Söyledi

Avatar photo
Takip Et
Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta görev alan bir asker, annesinin kendisine video oyunları oynayarak zamanını boşa harcadığını söylediğini fakat deneyimlerini savaşta kullandığını aktardı.
Görsel 4: Ukraynalı Asker Savaş Becerilerini Video Oyunlarına Borçlu Olduğunu Söyledi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ukraynalı bir asker, kısa bir süre önce, artık her gün kullandığı bazı savaş becerilerini video oyunlarına borçlu olduğunu söyledi. Onun savaşın gerçeklerine dair kendine özgü bakış açısı, Ukrayna’daki şiddetli çatışmaların 18. ayına girmesinden kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

ABD’li yetkililer devam eden savaşın her iki tarafta da en az 70.000 askeri personelin ölümüne ve Mayıs 2023 itibariyle 40.000’den fazla sivilin hayatını kaybetmesine yol açtığını tahmin ediyor.

Ukraynalı Drone Operatörü Mykhailo: Oyun deneyimim drone kullanırken işimi kolaylaştırdı.

Bu korkunç gerçeğe rağmen, Joker çağrı adıyla da bilinen Ukraynalı drone operatörü Mykhailo’nun da belirttiği gibi, cephede moral oldukça yüksek görünüyor. Reuters ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda 25 yaşındaki asker, annesinin kendisine eskiden video oyunları oynamanın kendisine hiçbir faydası olmayacağını söylediğini özlemle hatırladı. Ancak şimdi günlük olarak birinci şahıs görüşlü (FPV) insansız hava araçlarını kullandığına göre, bu öngörünün doğru olduğundan o kadar da emin değil ve oyun deneyiminin uzaktan kumandalı hava aracı kullanımında ustalaşma sürecini kolaylaştırdığını düşünüyor. Elindeki küçük bir quadcopter’i göstererek, “Eğer bu faydalı değilse, o zaman ne faydalı?” diye sordu.

Mykhailo, sanal gerçeklik başlığı ve joystick donanımlı bir kumanda kullanarak drone uçurmanın yanı sıra düzenli olarak kendi yaptığı FPV drone tasarımlarını da deniyor. Şu anda Ukrayna’nın güneydoğusundaki Zaporizhzhia bölgesinde aktif olarak görev yapan Mykhailo, burada savunma güçlerinin Rus işgalcilere karşı bir karşı saldırı yürüttüğünü belirtiyor.

FPV drone operasyonu, devam eden çatışmanın oyun endüstrisinden bir şekilde etkilenmiş görünen tek yönü değil. İlkbaharda Ukrayna ordusu da Steam Deck için yaratıcı bir kullanım alanı bulmuş ve Valve’ın oyun el cihazını, operatörün riskini en aza indirmek amacıyla ağır kalibreli taretler için bir uzaktan kumandaya dönüştürmüştü.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Twitch, CSGO Skin Kumarı Yayını Yapmayı Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Twitch, CSGO Skin Kumarı Yayını Yapmayı Yasakladı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Elden Ring Ekran Yırtılması (Screen Tearing) Sorunu Nasıl Çözülür? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Elden Ring Ekran Yırtılması (Screen Tearing) Sorunu Nasıl Çözülür?

Alakalı İçerikler
""