Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Steam Kripto Para ve NFT İçeren Oyunları Yasakladı

Avatar photo
Takip Et
Steam, kurallarında ve yönergelerinde yaptığı yeni bir güncellemeyle, Steam kripto para tabanlı ve NFT içeren oyunları mağazasından yasakladı.
Görsel 4: Steam Kripto Para ve NFT İçeren Oyunları Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

2003 yılında kurulan Steam, Windows’taki en büyük dijital oyun platformlarından biridir. Şu anda 125 milyondan fazla aktif kullanıcıyı idare ediyor ve mağazada 50 binin üzerinde oyuna sahip durumda. Fakat artık Steam kripto para tabanlı ya da NFT içeren oyunları mağazadan kaldırdı.

İstediğiniz zaman alabileceğiniz binlerce oyuna ev sahipliği yapan Steam, oyun geliştiricilerin büyük ölçüde uyduğu kurallarla bu işi sürdürüyor.

14 Ekim’de yaptığı açıklamayla, mağazada satılacak oyunların “blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilmiş uygulamalar” ile ilgili açıklamalarla Kripto para tabanlı oyunları kesin olarak mağazasında yasakladı.

Görsel 5: Steam Kripto Para ve NFT İçeren Oyunları Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital
Age of Rust’ın Steam sayfasına girilince, yukarıdaki hata ile karşılaşılıyor.

Görüldüğü üzere Steam, resmi olarak bulunan blokzincir oyunları mağazadan kaldırıyor. Age of Rust gibi Kripto para tabanlı oyunlar artık Steam üzerinden satın alınamayacak. NFT tabanlı oyun Age of Rust geliştiricileri bu konuyla ilgili düşüncelerini Twitter üzerinden yayınladılar:

Steam kripto para gibi gerçek dünyada para karşılığı olan öğelere izin vermeyeceğini belirtti.

Devamında; blokzincir oyunların kaldırılmasını herkes için büyük bir gerileme olarak gördüklerini, NFT -aynı zamanda kripto para tabanlı oyunların- geleceğinin olduğuna inandıklarını ve Steam’in gerçek dünyada değeri olabilecek öğelere izin vermeyerek bakış açılarını belli ettiklerini dile getirdiler.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Rainbow Six Operation High Caliber Hakkında Tüm Bildiklerimiz - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rainbow Six Operation High Caliber Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Sonraki İçerik
Görsel 7: Xbox Game Pass Ekim 2021 Değişiklikleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Game Pass Ekim 2021 Değişiklikleri

Alakalı İçerikler
""