Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Dota, Netflix Anime Dizisi Haline Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Dota, Netflix Anime Dizisi Haline Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valve ve Netflix, 25 Mart’ta bir Dota anime serisinin galasını yapacaklarını duyurdular. Haberin devamında, ana karakterlerden bazılarını ortaya çıkaran ve oldukça havalı görünen bazı dövüşleri gösteren duyuru fragmanı var.

Sekiz bölümlük dizinin yapımcılığını Ashley Miller (X-Men: First Class, Thor ve Black Sails) ve animasyonları Studio MIR yapacak. Miller yaptığı açıklamada (Deadline aracılığıyla) “Hayranlar, DOTA 2 evrenini nasıl hayal ettiğimize ve en sevdikleri karakterlerden bazıları hakkında destansı, duygusal ve yetişkinlere yönelik bir hikayeyi bir araya getirme şeklimizi sevecekler” dedi. “Sinematik animasyon, oyunculuk ve müzik sadece bir sonraki seviye ve yaratıcı hırslarımızı desteklediği için Valve’a minnettarım.” diye ekledi.

Henüz olay örgüsü ve karakterler hakkında çok fazla şey bilmiyoruz, ancak “Dota evrenini daha önce hiç olmadığı gibi” keşfedeceğini ve eski bir Eldwurm ve bir prensesin işine karışan doğru bir ejderha Şövalyesine odaklanacağını biliyoruz.

Sizce yapılan Dota dizisi başarılı olacak mı?

Netflix PR’dan yapılan bir açıklama: “Geniş fantastik dizi, kendini belayı dünyanın yüzünden silmeye adamış ünlü bir Ejderha Şövalyesi olan Davion’un hikayesini anlatıyor. Güçlü, kadim bir eldwurm ve asil Prenses Mirana ile kendi gizli bir göreviyle karşılaştıktan sonra, Davion, hayal bile edemeyeceği kadar büyük olaylara karışıyor.” dedi.

2019’da duyurulan ve geçtiğimiz Eylül ayında galası yapılan Dragon’s Dogma animesinin aksine, Dota anime serisi şu andan itibaren sadece birkaç hafta sonra piyasaya çıkıyor. Netflix’in bunu nasıl başardığını görmek için sabırsızlanıyoruz. 

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Xbox Game Pass'e Şubat'ta Eklenen ve Çıkarılan Oyunlar - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Game Pass’e Şubat’ta Eklenen ve Çıkarılan Oyunlar

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT 2.03 Yama Notları ve Değişimler - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT 2.03 Yama Notları ve Değişimler

Alakalı İçerikler
""