Rust’a Yeni Oyuncular İçin “Softcore” Modu Eklendi

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Rust'a Yeni Oyuncular İçin "Softcore" Modu Eklendi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Bir kıyamet sonrası adada birden fazla hayatta kalmaya çalıştığınız Rust’a, yeni başlayan oyuncular için yeni bir ‘softcore’ modu eklendi.

Hayatta Kalma Sandbox türündeki oyuna, oyuncuların NPC kontrollü güvenli bölgelerde doğmasına olanak sağlama ve öldüklerinde eşyaların hepsinin kaybetmeme gibi daha dosthane değişikliklere sahip sunucular eklendi. Oyun son zamanlarda büyük bir yeni oyuncu dalgası yaşadı, bu yüzden yeni oyuncuların konforunu düşünmeleri güzel.

Facepunch’tan Maurino Berry Perşembe günkü blog yazısında “Rust’un büyük bir kısmı her zaman sert, acımasız PvP’si olmuştur ve olmaya da devam edecektir”, dedi. “Ancak bazı oyuncuların daha az acımasız bir deneyim istediğinin farkındayız (bazen, yine de).”

Rust’a resmi 10 sunucudan başlayarak ‘softcore’ oyun modu geldi. Öldüğünüzde, envanterinizin yarısını ya öldüğünüz yerden ya Haydut Kasabasındaki bir terminalden ya da karakoldan geri alabilirsiniz. Düşman olarak işaretlenmediğiniz sürece, bu güvenli bölgelerden herhangi birinde doğmayı da seçebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca yaralı bir oyuncunun envanterini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca maksimum takım boyutu dört oyuncu ile sınırlı (otomatik taret ve alet dolapları dahil), böylece çeteler sizi rahatsız edemeyecek.

Artık Rust‘da daha az Acımasız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Hâlâ ölümcül ve savaş içeren bir parçası olsa da daha kolay bir mod isteyen oyuncuların taleplerini yapımcı ekip yerine getirmiş gibi gözüküyor.

Berry, “Bunun daha rahat bir Rust modu için iyi bir başlangıç ​​noktası olduğuna inanıyoruz ve ileriye doğru ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Haydut Kampı ve Karakol’dan bahsetmişken, Şubat güncellemesi bu yerleri pazar yerleri ile de güncelliyor. Bu terminaller, adanın her yerindeki otomatlardan ürün sipariş etmenize ve onları drone ile size teslim almanızı sağlıyor. Ve hayır, diğer oyuncular dronları vuramaz. Berry, “Pazarın genel amacı ticareti daha güvenli hale getirmek ve genel olarak daha fazla ticareti teşvik etmektir” dedi.

Rust

Blog yazısı ayrıca, Rust’un Twitch ve YouTube’da gerçekten popüler olduğunu doğrulayan pek çok sayıyı da bulunduruyor. Oyun yedi yaşında olmasına ve nispeten istikrarlı oyuncu sayılarına düşmesine rağmen, Ocak ayında eşzamanlı oyuncular için önceki rekorunu neredeyse ikiye katlayarak 244.394’e ulaştı. Oyun kısa süre önce yayıncılar için büyük bir trend oldu, büyük isimlerden ilham alan kozmetik ürünler ekledi ve bunları izleyicilere Twitch Drops olarak dağıttı.

Popülerliğin bir bedeli var, akıl. Facepunch, Anticheat’in bir tür patlama yaptığını ve sunucuların çokluğunun sunucu tarayıcısını aştığını ve bu yüzden pek çoğunun ltarayıcıda görünmeyeceğini unutmayın. “Şu anda üzerinde çalışıyoruz ve çözümler araştırıyoruz, lütfen bizi idare edin.” dediler.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Valheim: Tekne Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Valheim: Tekne Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır

Sonraki İçerik
Görsel 6: Forza Horizon 4 Mart Ayında Steam'e Çıkıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Forza Horizon 4 Mart Ayında Steam’e Çıkıyor

Alakalı İçerikler
""