Valheim: Tekne Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Valheim: Tekne Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır - Rehber - Oyun Dijital
[lwptoc]

Valheim sular, bataklıklar, dağlar ve daha fazlası dahil olmak üzere oyuncuların keşfetmesi için çeşitli biyomlar sunuyor. Ancak, büyük mesafeleri hızlı bir şekilde seyahat etmek için, oyuncuların onları dolaşmak için bir araca ihtiyacı var.

Valheim Tekne Yapımı

Yelken açarak yeni keşifler yapmak için bir tekne üretmeniz gerekiyor. Oyuncular, daha iyi malzemelere ve geliştirilmiş bir çalışma tezgahına sahip olduktan sonra inşa edilebilecek daha büyük ve daha iyi gemiler olsa da, tekne erken keşif için harika bir alternatif.

Valheim Tekne Yapımı İçin Gereken Malzemeler

  • 20 Odun (Wood)
  • 6 Deri (Hide)
  • 6 Reçine (Resin)

Valheim Tekne Nasıl Yapılır?

Yakınınızda bir çalışma tezgahı varken, üretim için 20 Odun, 6 Deri, 6 Reçineye ihtiyacınız olacak. Çekici seçip akabinde “Miscellaneous” sekmesi altındaki “Raft”‘a tıklayın. Sol tık ile suya ürettiğiniz tekneyi koyabilirsiniz.

Gereken malzemeler nereden bulunur?

Valheim kazması ile ağaçlardan odun ve geyik öldürmekten deriler toplanabilir. Reçine sadece Graydwarves tarafından düşürülüyor ve ne yazık ki oyundaki birçok önemli tarif için gerekli. Reçine sadece sal için değil, aynı zamanda meşaleler, ateş okları ve hatta uzun gemiler için de gerekli. Ancak sal yapmak ve yelken açmak için fazladan altı reçine bulmak harcadığınız çabaya değer.

Valheim Tekne Nasıl Yapılır? Valheim Tekne Nasıl Kullanılır?

Valheim Tekne Nasıl Kullanılır?

Üretim tamamlandığında, tekneyi suya yelken açmaya hazır hale getirmek için sol tıklamanız yeterli. Eğer tekne karaya oturursa, gemiye çıkmadan karadan uzaklaştırmak için arkasından biraz ittirmeniz gerekir. Ardından, rüzgarın estiği yönü belirleyip, yelkenleri rüzgarla doldurmak için doğru şekilde ayarlamanız gerekir.

Rüzgar yönü nasıl belirlenir?

Rüzgarla yelken yapmak oldukça basittir, ancak rüzgara karşı yelken açmak, teknenizin zikzak çizmesini sağlayacaktır. Tekneyi doğru yönde ve doğru hızda hareket ettirmek için dümenle etikleşime geçin. WASD tuşları ile kontrol edebilirsiniz. Neyse ki, sular ne kadar dalgalı veya hava ne kadar rüzgarlı olursa olsun tekneyi alabora etmenin bir yolu bulunmuyor. Yapabilecekleriniz karaya oturmak veya diğer cisimlere çarpmakla sınırlı. Bu olay oyun daha erken erişimde olduğu için ilerleyen güncellemelerde değişebilir.


Denizde keşif yapmaya çalışırken kıyılara fazla yaklaşmanızı tavsiye etmiyoruz. Sahile veya kıyıya yakın giderken düşmanlar kıyıdan teknenize ve size hasar verebilir. Valheim’de tekne ile gezerken karalar ile güvenli bir mesafe bırakmak iyi bir fikir gibi gözüküyor.

Valheim, PC’de erken erişimde oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Prince of Persia Remake Tekrardan Ertelendi - Rehber - Oyun Dijital

Prince of Persia Remake Tekrardan Ertelendi

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rust'a Yeni Oyuncular İçin "Softcore" Modu Eklendi - Rehber - Oyun Dijital

Rust’a Yeni Oyuncular İçin “Softcore” Modu Eklendi

Alakalı İçerikler
""