Minecraft Arbalet Yapımı (2024)

Takip Et
Minecraft arbalet yapımı için hangi malzemeler gerekir? İçeriğimizde gösteriyoruz.
Görsel 4: Minecraft Arbalet Yapımı (2024) - Rehber - Oyun Dijital

Minecraft 1.14 güncellemesi ile birlikte gelen arbalet, yay ile atış yapmaktan sıkılan oyuncular için oldukça ideal. Ayrıca bu güncelleme arbalete basılabilecek yeni büyüleri de beraberinde getiriyor. Bu büyüler sayesinde daha hızlı ve çoklu atışlar yapabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde, Minecraft arbalet yapımını ve arbalet yapmak için gerekli olan malzemeleri listeledik.

Minecraft Arbalet Nasıl Yapılır?

Minecraft Arbalet Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Arbalet yapımı için gerekli olan malzemeler aslında oldukça basit bir şekilde bulunabiliyor. İşte bu malzemelerin listesi:

 • 3x Çubuk
 • 2x İp
 • 1x Demir Külçesi
 • 1x Tuzak Kancası

Minecraft’ta arbalet yapmaya başlamak için öncelikle bir çalışma masasına ihtiyacınız var. Çalışma masası edindikten sonra sağ tıklayıp üretim menüsünü açın. Arbalet yapmak için yukarıda da yazdığı gibi 3x çubuk, 2x ip, 1x demir külçesi ve 1x tuzak kancasına ihtiyacınız var.

Gerekli malzemeleri aşağıda bulunan resimdeki şekilde üretim alanına yerleştirdiğiniz takdirde arbalet sağ tarafta görünecek. Arbaleti tutup envanterinize sürükleyin. Eğer arbalet görünmezse eşyaları yanlış yerleştirip yerleştirmediğinizi kontrol edin.

Unutmayın, arbaleti craftlayabilmek için minimum 1.14 sürümü ile girmeniz ve atış yapabilmek için de envanterinizde ok bulunması gerekiyor.

minecraft arbalet yapımı

  En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

  Subscribe
  Bildir
  guest
  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Önceki İçerik
  Six Days in Fallujah

  Six Days in Fallujah’ın Erken Erişim Çıkış Tarihi Açıklandı

  Sonraki İçerik
  Görsel 5: Minecraft Huni Yapımı (2024) - Rehber - Oyun Dijital

  Minecraft Huni Yapımı (2024)

  Alakalı İçerikler
  ""