Halo Infinite Ekibinden Yeni Detaylar

Avatar photo
Takip Et
Halo Infinite ekibi, oyunda yer alacak olan sezonlar hakkında yeni detaylar paylaştı.

Geliştirici 343 Industries, yakın tarihli bir Inside Infinite blog gönderisinde Halo Infinite çok oyunculu moduna gelecek olan sezonlara ışık tuttu. Ekibin yaptığı açıklama tüm bilgileri dağıtmaya hazır değildi ama yine de şekil verecek kadar bir şeyler vardı. Halo Infinite’deki sezon uzunluğu, deneyimlenecek bir sürü yeni içerik içereceğinden oyun için bir yükselme noktası olacak. Ayrıca ilk sezonun ismi Heroes of Reach olacağı doğrulandı.

Halo Infinite sezonları, bildiğimiz çevrimiçi nişancı oyunlarından daha uzun sürecek. Canlı Ekip Tasarım Direktörü Ryan Paradis’e göre, sezonların her biri üç ay sürecek. Bir sezon biter bitmez diğeri başlayacak. Sezonlar yeni etkinlikler, ilerlemeler, özelleştirmeler ve güncellemeler içerecek.

Ekip, Battle Pass konusundaki tutumlarını yeniden doğruladı. Birçok oyunun aksine, bir sezonu kaçırdıysanız Battle Pass erişime kapatılmayacak. O sezon oynayamayıp Battle Pass’i kaçırdığınıza üzülmeyeceksiniz. İsteyen oyuncular istediği sezonun Battle Pass’ini satın alarak eğlencenin tadına kaldığı yerden devam edebilecek.

Halo InfiniteHalo Infinite Hakkında Yeni Detaylar

Ekip, çok oyunculu sezonluk temalar hakkında bilgi vermez iken Infinite patronu Joseph Staten ayrıntılandırmaktan mutluydu. Staten, bir bitiş mesajında ilk sezonun adının Heroes of Reach olarak adlandıracağını yazdı. Başka bir deyişle, hem Reach gezegeni hem de büyük olasılıkla 2010 oyunu Halo: Reach temalı olacak.

Reach’in zengin bir tarihi var; eski Spartalılar için önemli bir yer. Halo 5 olaylarından sonra tamamen değişen bir galaksinin tehlikeleri ve gizemleriyle savaşmaya hazırlanan yeni nesil Spartalılar için odak noktası.

Halo bilgisine sahip olmayanlar için; Reach, kanonunda önemli bir rol oynadı. Gezegen, Usta Şef John ve diğer Spartalıların asker olmak için götürüldüğü ve eğitildiği yerdi. Halo: Combat Evolved olaylarından önce, gezegen işgalci Covenant güçleri tarafından yok edildi. Son olarak evlerini korumak için son ve umutsuz girişimde Spartalıları izleyenler Halo: Reach’te tasvir edildi.

Staten ayrıca sezonların önceden düşünülenden daha fazla kapsayıcı olacağını da açıkladı. Ona göre, sezonlar oyuncuları Halo hikayesinin “aktif rolüne” yerleştirecek. Tüm bunların nasıl işleyeceği konusunda kesin bir bilgi yok ancak yakında daha fazla ayrıntının geleceğini vaat ediyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT Seviye Nasıl Atlanır?

Sonraki İçerik

Hell Let Loose Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""