PlayStation 5’e 2021’in İlk Büyük Güncellemesi Yarın Geliyor

Avatar photo
Takip Et
PlayStation 5’e bu yılki ilk büyük güncelleme yarın geliyor, USB depolama alanı ekleniyor.

Sony bugün, 14 Nisan’da yarın tüm PlayStation 5 konsollarına gelecek olan 2021’in ilk büyük güncellemesini açıkladı. Güncellemenin en büyük yenilikleri arasında konsolla harici USB depolama kullanmayı mümkün kılıyor.

USB depolama, PS4 oyunlarını saklamak ve oynamak veya daha sonra kullanmak üzere PS5 oyunlarını kaydetmek için kullanılabilir. Microsoft’un Xbox Series X / S çözümüne benzer şekilde, PS5 oyunlarını oynamak istediğinizde konsolun dahili sürücüsüne geri kopyalanması gerekir. Ne yazık ki, PS5 oyunları için, aktarım işlemi yalnızca oyunlar dahili sürücüye indirildikten sonra gerçekleştirilebilir.

PlayStation 5’e bu güncelleme ile birlikte USB depolama alanı ve oyuna katılma isteği gibi bir takım özellikler eklenecek.

Diğer bir deyişle, PS5 oyunlarını doğrudan USB depolama birimine indiremezsiniz. Oyunlar, dahili sürücüye geri kopyalandıklarında otomatik olarak güncellenir ve geri aktarım, size bu desteği sunan oyunlarda belirli modları veya tüm paketi yükleme seçeneği sunar.

PS5’in Game Base menüsü de önemli içeriğe erişimi kolaylaştırmak için çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Game Base artık partiler ve arkadaş listeniz arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Ayrıca oyun içi sesli sohbeti tamamen devre dışı bırakabilir veya her oturumda ayrı ayrı kullanıcıların sesini ayarlayabilirsiniz.

Diğer bir etkili özellik, destekleyen oyunlar için oyun güncellemelerini önceden indirme yeteneğidir. Mümkün olduğunda, konsolunuz Dinlenme Modundayken oyunlarınıza büyük yamaları indirebilirsiniz.

PlayStation 5'in Bu Yılki İlk Büyük Güncelleme Yarın Geliyor

Oyun Kitaplığı ekranı bir arama özelliği ile geliştirildi ve hatta oyunları gizleyebileceksiniz. Yarınki güncelleme, Kupalara da güzel değişiklikler getiriyor. Artık hangi Kupa seviyesinin otomatik ekran görüntüsü / video yakalamayı tetikleyeceğini kontrol edebilirsiniz. Seviyenize daha kısa bir bakış sunan yeni bir Kupa istatistik ekranı da var.

Bir diğer harika güncelleme ise, PS4 ve PS5 oyuncularının partilerdeyken birlikte Paylaşım Oyunu yapmasını sağlayan Share Play desteğidir. Bu, esasen, PS5 sahibi olmayanların, aynı partiden bir arkadaşıyla yaptıkları sürece, bu oyunları PS4’lerinde denemelerine izin verir. Sanal denetleyicilerin eklenmesi, denetleyicinin geçmesi gibi diğer tüm Share Play özellikleri de çalışacaktır.

PlayStation 5'in Bu Yılki İlk Büyük Güncelleme Yarın Geliyor

Bir arkadaşınızın oyununa katılmaya hevesliyseniz, artık bir arkadaşınıza açık bir oyun oturumu olan bir istek göndermenize olanak tanıyan bir Katılma İsteği seçeneği var.

PlayStation Uygulaması, önümüzdeki haftalarda benzer bir güncellemeyle gelecek ve bu, uygulamadan PS5’te bir oturuma katılmayı, konsol depolama alanını yönetmeyi, Kupa istatistiklerini karşılaştırmayı ve PlayStation Store’daki ürünleri filtrelemeyi mümkün kılacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Yeni AMD Ryzen 5000 İşlemcileri Yolda

Sonraki İçerik

VALORANT Yeni Koleksiyon ve Asist İkonları Sızdırıldı

Alakalı İçerikler
""