Minecraft 1.20 Güncellemesiyle Oyuna “Kiraz Çiçeği” Biyomu Eklenecek

Avatar photo
Takip Et
Minecraft 1.20 sürümü oyuna “Kiraz Çiçeği” biyomu, yeni bir arkeoloji özelliği ve Sniffer yaratığını ekleyecek.
Görsel 4: Minecraft 1.20 Güncellemesiyle Oyuna "Kiraz Çiçeği" Biyomu Eklenecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Mojang Studios, yakında yayınlanacak olan Minecraft 1.20 güncellemesiyle kiraz çiçeği biyomu olarak bilinen yepyeni bir biyomun geleceğini doğruladı. Bu haber, stüdyonun güncellemeyle birlikte merakla beklenen arkeoloji sisteminin de duyurulmasından kısa süre sonra geldi.

Minecraft 1.20 ile oyuna pembe odunlar ekleniyor.

Yeni biyom, diğer Minecraft biyomlarına kıyasla çok daha canlı bir estetik olan pembe yapraklı büyük kiraz çiçeği ağaçlarına sahip olacak. Pembe piksellerin çekiciliği arılar, domuzlar ve koyunlar için de büyük bir cazibe olacak. Yeni kiraz ağaçları, 1.20 sürümünde oyuna eklenecek olan asılı tabelalar gibi diğer ahşap eşyaları üretmekte kullanılabilecek ve evet tahmin edebileceğiniz üzere pembe.

Mojang Studios ayrıca kiraz çiçeği biyomunu daha da genişletmek için yeniden dikilebilecek ağaç fidanlarının da altını çizdi. Geliştirici, fidanların hayatta kalması için iklim gibi herhangi bir gereklilikten bahsetmedi, ancak muhtemelen diğer ağaçlara benzer şekilde hareket edecekler.

Minecraft 1.20 sürümü ayrıca oyuncuların çölde antik kalıntılar aramasına ve kazmasına olanak tanıyan yeni bir arkeoloji özelliğini de oyuna ekleyecek. Oyuncular, çanak çömlek parçaları gibi faydalı rastgele nesneler bulmak ve bunları yeni dekorasyonlarda birleştirmek için dikkatlice kumları fırçalamak zorunda kalacaklar. Ayrıca bu sürüm ile oyuna koklayarak dekoratif bitkiler için nadir tohumlar bulacak olan “Sniffer” yaratıklarını da içerecek. (Snifferlar sadece arkeolojik yöntemler ile bulunabiliyor.)

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Remedy, Alan Wake 2'nin Baştan Sona Oynanabilir Durumda Olduğunu Aktardı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Remedy, Alan Wake 2’nin Baştan Sona Oynanabilir Durumda Olduğunu Aktardı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Valheim Xbox Sürümü Mart Ayında Yayınlanacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valheim Xbox Sürümü Mart Ayında Yayınlanacak

Alakalı İçerikler
""