Battlefield 2042 Nvidia DLSS ve Reflex’i Destekleyecek

Avatar photo
Takip Et
Battefield ve Nvidia arasındaki işbirliği Battlefield 2042 ile devam ediyor.

EA ve Nvidia, GeForce’un yakında çıkacak olan DICE oyunu Battlefield 2042 için resmi GPU ortağı olacağını duyurdu. Bu ortaklık, çok oyunculu nişancı oyununun Nvidia’nın en gelişmiş özelliklerinden bazılarını kullanacağı anlamına geliyor.

Bu özelliklerin başında, herkesin yıllardır övdüğü, şirketin ünlü AI destekli yükseltme teknolojisi DLSS var. DLSS, özellikle Battlefield 2042’nin geçmiş yinelemelere kıyasla çok daha büyük ölçeğini göz önünce bulundurarak, oyunu yüksek kare hızlarında yönetmeyi çok kolay hale getirmelidir.

Battlefield 2042
Battlefield V DLSS performansı

Battlefield 2042, en düşük giriş gecikmesini oluşturmak için işleme hattını optimize eden düşük gecikme modu olan Nvidia’nın geliştirdiği Reflex’i de kullanacak. Reflex, yakın zamanda Call of Duty: Warzone da dahil olmak üzere birçok rekabetçi oyun tarafından benimsenmiştir.

Battlefield 2042’de RTX Olacak Mı?

İlginç bir şey vardır ki; ışın izleme (RTX) hiç bahsedilmiyor. Battlefield 5, ışın izlemeyi destekleyen ilk büyük oyunlar arasında yer alan Nvidia RTX’in poster oyunlarından biriydi. Oyunda ışın izlemenin olup olmayacağı kesin bir bilgiye sahip değil, belki ilerleyen günlerde duyurulabilir.

Oyunun genellikle Battlefield için teknik vitrinler olarak tasarlanan tek oyunculu bir hikayenin olmaması, ışın izlemenin değerini biraz azaltmış olabilir. Çünkü çok oyunculu oyunlar her zaman devrim yaratacak teknolojileri kullanmazlar.

Aynı duyuru içerisinde EA, Xbox Seris X/S’in Battlefield 2042’nin konsol ortağı olduğunu da doğruladı. Ancak EA, oyunu Xbox’ta oynamak için herhangi bir özel bonus açıklamadı. Örneğin Call of Duty’nin PlayStation ortaklığında; PS4/PS5 oyuncularına düzenli olarak ücretsiz kozmetik ürünler veriyor.

Battlefield 2042’nin bir sonraki lansmanı 22 Ekim tarihinde olacak. Merakla bekliyoruz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

NBK, VALORANT İçin CS:GO’dan Ayrıldı

Sonraki İçerik

PlayStation Plus Temmuz 2021 Oyunları Açıklandı

Alakalı İçerikler
""