Minecraft 1.17 Güncellemesi İkiye Ayrılacak

Avatar photo
Takip Et
Mojang, Minecraft 1.17 güncellemesiyle gelecek bazı büyük dünya oluşturma özelliklerini erteliyor.

Minecraft 1.17 güncellemesinin oyunda birçok şeyi değiştireceği açık, güncelleme o kadar büyük ki iki ayrı sürüm ile tamamlanacak. Mojang, teknik karmaşıklık ve Mağaralar & Tepeler güncellemesindeki değişikliklerin sayısı nedeniyle, yaz aylarında kullanıma sunulacağını açıkladı.

Minecraft 1.17 Güncellemesi ne zaman çıkacak?

1.17 güncellemesinin çıkış tarihi daha önceden bu yaz olarak bekleniyordu. İki farklı sürüm olarak sunulacak; Yaz aylarında gelecek güncelleme oyuna, yeni bloklar, öğeler ve yaratıklar eklemeye odaklanacak. Kış aylarında gelecek güncelleme ise yeni mağara ve dağ türleri ekleyen ve dünya yüksekliğini artıran büyük dünya oluşturma değişikliklerini içerecek.

Duyuru yazısında Mojang, dünya oluşturma sistemindeki değişikliklerin güncellemenin en önemli noktalarından birisi olarak değerlendiriyor. “Minecraft’taki tüm mağaraları ve dağları etkileyecek tamamen yenilenmiş dünya oluşturma sistemini ele aldık.” diyorlar. “Bu özellik sayesinde, yapı yüksekliği de dahil olmak üzere dünyayı tamamen yeniden şekilleniyoruz. Sadece bunun dünya üzerindeki etkisini değil, aynı zamanda performansı nasıl etkileyeceğini de göz önünde bulundurmalıyız.”

Mojang’ın yayınladığı videoda, yeni dünya oluşturma sisteminin biraz daha zamana ihtiyacı olduğu için tüm 1.17 güncellemesini geciktirmek istemediklerini açıklıyorlar. Güncellemeyi geciktirmek yerine, oyuna daha kolay eklenebilecek özellikleri ayırıyorlar ve bunları bu yaz sürümü haline getiriyorlar. Mojang, mevcut dünyalarınızı bu yaz ve bu kış yayınlanan sürümlere güncelleyebileceğinizi söylüyor.

Bu yaz Mojang, biyom bloklarının yanı sıra oyuna keçi, parlayan mürekkep balıkları ve Aksolotları da oyuna ekleyecek. Dünya oluşturma sistemindeki değişikliklerin çoğunun kış güncellemesinde olacağını söylüyorlar, ancak dünyaya eklenecek bakır gibi bloklar yaz güncellemesine dahil olacak.

Yeni mağara ve dağ oluşturma sistemi, biyomların yerleştirilmesiyle birlikte, kış güncellemesine dahil olacak. Teknik kaygıların yanı sıra Mojang, pandeminin iş akışını etkilemeye devam ettiğini ve Minecraft 1.17 güncellemesinin bölünmesine yol açan bir başka faktör olduğunu da belirtti.

Mojang, Minecraft 1.17 Güncellemesi: Mağaralar ve Tepeler’in ilk kısmı için belirli bir tarih vermedi, fakat yaz aylarında çıkacağına emin olabilirsiniz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT Yeni Koleksiyon ve Asist İkonları Sızdırıldı

Sonraki İçerik

Days Gone PC’nin Çıkış Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

Alakalı İçerikler
""