No Man’s Sky’ın Dikkat Çeken Modu

Takip Et
No Man’s Sky geliştiricisi Sean Murray, oyunculardan karaktere kendi yüzünü ekleyen modu kullanmamalarını rica etti.

Yayınlanmasının ardından kendi adına beklentileri oldukça yükseğe çıkarmasından dolayı büyük bir hayal kırıklığına neden olan No Man’s Sky, oyun dünyasına dair meme’lerde de kendisine oldukça fazla yer bulmuştu. Özellikle oyunun geliştiricileri Sean Murray ve Peter Molyneux, meme’lerden nasibini alanların başında gelse de neyse ki espritüel anlayışları bu durumu onlar için sorun olmaktan çıkarttı. Günümüzde ise geliştiricilerin espri anlayışı başka bir şey ile sınanıyor…

Başta beklentileri karşılayamadığı için hype trenine istenilen sonucu veremese de No Man’s Sky, ilerleyen süreçte oldukça fazla yol kat etti ve kendini geliştirmesini bildi, tabii ki bunda oyuna kitlesi tarafından oluşturularak eklenebilen modların da etkisi oldukça önemli. İşte oyunun yapımcılarını sınayan durum da burada karşımıza çıkıyor: Mod oluşturucuları için karakterlerin yüzlerini Sean Murray ile değiştiren kaynak mod.

Ayın 22’sinde çıkan bu kaynak mod, oyun içerisinde doğrudan kullanılmamakla birlikte mod hazırlayanlar için oyundaki modellemelerin yüzlerini oyunun yapımcısı Sean Murray’in yüzü ile değiştirebilme imkanı tanıyor. Nitekim bu kaynak modu kullanarak daha da ileri giden, oyuniçi kullanılabilir mod hazırlayan bir oyuncu hazırladığı “Herkes Sean” adındaki mod ile oyundaki tüm oyuncuların yüzünü Sean ile değiştirebilir hale getirdi. Sean Murray ise Twitter’dan “Bu modu yüklemeyin, bunu hemen silin” ifadeleriyle modun görüntülerini paylaşarak, durumdan pek de memnun olmadığını ifade etmiş oldu;

Böylelikle arkadaşlarınızla bir Sean Ekibi kurabilir ve co-op maceralara çıkarak No Man’s Sky’ın ücra köşelerini keşfedebilirsiniz.

Nitekim “Herkes Sean” modunun açıklaması da bunu oldukça açık bir şekilde ortaya koyuyor;

Görsel 4: No Man's Sky'ın Dikkat Çeken Modu - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Dark Souls 3 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Minecraft Kırmızı Tuğla Nasıl Yapılır?

Alakalı İçerikler
""