Mass Effect 4 Unreal Engine Kullanacak

Avatar photo
Takip Et
BioWare, bir sonraki oyunu Mass Effect 4 için Unreal Engine oyun motorunu kullanmayı düşünüyor gibi görünüyor.

BioWare’in 2020’de çıkacağı duyurulan bir sonraki projesi Mass Effect 4 oyunu için Unreal Engine 5’i kullanmayı planladığı konuşuluyor. Stüdyo proje için aktif olarak Unreal Engine deneyimine sahip programcılar arıyor, bu da maalesef yakın bir zamanda oyunu görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Görünüşe göre BioWare, açık dünya aksiyon RPG’leri için Frostbite Engine’ı kullanmayı bırakıyor. Hem Mass Effect Andromeda hem de Anthem ile pek yolunda gitmeyen denemelerden sonra ekip, bir sonraki Mass Effect oyunu için kullanacağı aracı değiştirmeye karar verdi.

Görsel 4: Mass Effect 4 Unreal Engine Kullanacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

BioWare yapımcısı Brenon Holmes, stüdyonun Mass Effect 4 projesinde yer alması için Unreal Engine 4 ve 5 deneyimine sahip programcılar aradığını duyurdu. Projeyle ilgili başka herhangi bir ayrıntıdan bahsetmese de EA’nin artık stüdyolarını her projede Frostbite kullanmaya zorlamadığı anlamına geliyor.

Mass Effect 4, uzun zamandır EA tarafından yayımlanacak Unreal Engine ile yapılan ilk oyun.

Orijinal Mass Effect üçlemesi (ve Legendary Edition) Unreal Engine 3’te inşa edilmişti, ancak 2016’dan beri yayıncı EA dahili oyunlarını DICE’ın oyun motorunu kullanmaya ve diğer şirketlerle herhangi bir lisans anlaşması yapmamaya zorluyordu.

Holmes’un tweet’inden kısa bir süre sonra, muhabir Jeff Grubb konuyla ilgili konuştu ve “Birkaç kaynaktan bu durumun doğru olduğunu duyduğunu” söyledi. Grubb, bunun “oyun üzerinde çalışan takım tarafından yapılmış bir seçim olduğunu, ki prosedürün bu şekilde olması gerektiğini” belirtti.

BioWare’in şu sıralar Frostbite Engine tarafından desteklenecek Dragon Age 4 ile meşgul olduğunu belirtmekte fayda var. Tartışmasız güçlü bit oyun motoru olmasına rağmen, Frostbite’ın üçüncü şahıs RPG’lere pek uygun olmadığına ve stüdyo için ek sorunlara neden olduğuna inanılıyor. Bazı belirsiz fragmanlar ve konsept çizimleri dışında Dragon Age 4 pek görülmese de oyunun çok da uzak olmayan bir gelecekte çıkması umuluyor.

BioWare, bir sonraki Mass Effect veya Dragon Age 4 için henüz herhangi bir lansman tarihi açıklamadı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: eFootball 2022, 2021’in En Kötü PC Oyunu Seçildi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

eFootball 2022, 2021’in En Kötü PC Oyunu Seçildi

Sonraki İçerik
Görsel 6: The Vanishing of Ethan Carter Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

The Vanishing of Ethan Carter Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""